3D baskı teknolojisi günümüzde çok yaygın olmasa da yavaş yavaş yaygınlaşmaya başlıyor. Artık elimizin altında bir baskı makineleri var ve bu baskı makineleri sayesinde dilediğimiz bir çizimi dilediğimiz zaman hızlı ve kolay üretebiliyoruz. 3D yazıcılar günlük hayatımızın içerisinde yer alıyor. Günlük hayatta kullandığımız bir çok nesneyi 3d yazıcılar ile kolayca baskı alabiliriz. 3D baskı hizmeti sadece plastik ile yapılmıyor metal ile baskı yapan yazıcılarda var ancak bu yazıcılara sahip olmak hem zahmetli hem de diğerlerine göre birazcık pahalı yazıcılardır. En bilindik olanları ABS, PLA gibi plastik malzeme basan hesaplı ve masaüstü yazıcılardır. 3D yazıcınızın boyutları içerisinde dilediğiniz bir çizimi 3 boyutlu yazıcı ile çıktı alabilirsiniz. Eğer çizdiğiniz model yazıcınızın baskı alanından büyük ise bunları parça parça basıp, basıldıktan sonra dışarıdan müdahale ile birleştirebilirsiniz. Bu teknik ile ev, araba hatta uçak bile basabilirsiniz J ama bunlar zahmetli ve çok uzun sürecektir.  3 boyutlu yazıcı ile ev basmak uzun sürer ama evinize avize, tablo, saksı vb. evinizde kullanabileceğiniz aklınıza gelebilecek ne varsa 3d baskı ile yapabilirsiniz.

3D Baskı ile Saksı

3D Baskı ile Saksı

3D baskı ile avize

3D baskı ile avize

 

 

 

 

 

 

 

 

Şu ana kadar 3d baskı teknolojisinin sadece kişisel kullanım alanından bahsettik şimdi ise işin ticari, kurumsal tarafına. Eğer bir ürün üretiyorsanız mutlaka bir prototipe ihtiyaç duyuyorsunuz demektir. Prototip üretmek isteyen kullanıcılar için mükemmel bir teknoloji olan 3 boyutlu yazıcılar hem daha ucuz maliyetli hem de daha hızlı prototip sahibi olabiliyorsunuz. Üreteceğiniz ürünün prototipini 3d yazıcı ile 3d baskı alabilir daha sonra dilediğiniz gibi ürününüzü üretebilirsiniz.

3D baskı ile motor

3D baskı ile motor

3d baskı teknolojisi çok hassas çalışabilmektedir. 50 mikron ile 400 mikron arası değişiklik gösteren 3d yazıcılar mühendislik ve mimari alanda da gayet başarılı sonuçlar  vermektedir. Bir 3 boyutlu yazıcı ile maket evler yapabilir, bir araba motoru yapılabilir aklınıza gelebilecek her şey 3 boyutlu yazıcılar ile yapılabilmektedir. Tek yapmanız gereken elinizde bir 3 boyutlu modelin olması. Gerisini 3 boyutlu yazıcılara bırakabilirsiniz.

3 boyutlu yazıcılar ve 3 boyutlu baskı hakkında aklınıza takılan herhangi bir yer var ise lütfen ilgili firma ile irtibata geçiniz.

Telefon: 0850 346 87 79

GSM: 0539 308 87 79

E-Posta: nededin@3dedi.com

Adres: Metal İş Sanayi Sitesi 3. Blok No:11 İkitelli O.S.B/İstanbul

 

Etiketler:,,,,, 46 Okunma 25 Ağu 2018

Yorumlar


Sen de Yorumla!