Ağız Kokusundan Kurtulma Yolları?
Hoş bir ağız kokusuna sahip olmak her insanın hayalidir. Soğan, sarımsak gibi besinler tüketiyorsanız bunlar ağız kokusuna neden olmaktadırlar. Ağız kokusu özellikle sabahları daha baskın olmaktadır.
Ağız Kokusundan Kurtulma Yöntemleri?
·         Elma; Ağızdaki kötü kokulardan kurtulmanın en etkili yollarından birisidir. Tükürük salgısını arttıran elma, sağlık için birebir meyvelerinden başında gelmekle beraber ağız kokusu gidermede de başrol oynar.
·         C Vitamini; Vücuttaki serbest radikaller ile savaşmanın en iyi yolu C vitaminle meyvelerdir. C vitamini ağız kokusuna neden olan bakterileri yok edebilme özelliğine sahip olması nedeniyle, bol bol C vitamini içeren meyve tüketmek ağız kokusunu gidermede önemlidir.
·         Yeşil Çay; En yararlı bitkisel çaylar arasında yer alan yeşil çay zayıflama, cilt güzelliği gibi faydalarının yanında ağızda oluşan bakterileri yok etmede önemli bir rol oynadığı bilinmektedir.
·         Tuzlu Su; Tuzlu su bakteriler ile baş etmekte oldukça güçlüdür. Ilık su ve tuz ile hazırlayacağınız bir gargara, ağız kokularından kurtulmanın en etkili olmasa da en kolay yoludur.
·         Maydanoz; Maydanoz çiğneyerek de ağır kokusundan kurtulmak mümkündür.
·         Yoğurt; Yoğurt içerdiği maddeler sayesinde ağızda oluşan kötü kokulardan kurtulmanızı sağlar. Ağız kokusundan kurtulmanın bir diğer yolu ise yoğurt tüketmektir.
Ağız kokusuna neden olan maddelerin en başında soğan, baharatlar ve sarımsak gelmektedir. Bu ve buna benzer ürünleri tüketmemek ağız kokusundan kurtulmanız için en iyi yöntemlerdir. Soğan, sarımsak ve baharat tüketmeyi seviyorsanız, yukarıda bahsettiğimiz doğal yöntemler ile ağız kokusundan kolayca kurtulabilirsiniz.
276 Okunma 09 Nis 2016

Yorumlar


Sen de Yorumla!