MHP’nin Meclis’te daha önce HDP’nin oturduğu sıralara oturması ülkücü camiada üzüntü yaşattı. Alparslan Türkeş’in eşi Seval Türkeş, “MHP’ni bu haline tüm ülkücülerle beraber çok üzüldüm. MHP kendi misyonundan çıkarıldı. İstihbarat örgütlerinin denetimü altına girdi. Amacından uzaklaştırıldı. çıkar gruplarının istismarında kullanıldı. Bundan dolayı MHP bu hale geldi” değerlendirmesinde bulunmuş oldu. Yıldız’dan Nevin bilgin’in haberine göre Seval Türkeş şunları söyledi: “MHP ve Türkeş ailesi üzerindeki operasyonları anlatmadım. Bizim üzerimize linç operasyonu uygulandı. Türkeş’in ölümü de şüpheli bir ölümdür. Henüz kamuoyuna açıklamadım. Türkeş öldükten sonrasında benim üzerimde yapılan çok büyük bir baskı oldu.
LİNÇ OPERASYONU
Türkeş’in varisi ve eşi olmam dolayısıyla linç operasyonu uygulandı. MHP şu anda ehil olmayan ellerde. MHP Türkeş’in ölümünden sonra manüple edilerek bir ekip güçlere teslim edildi. Sonra Türkeş’in bırakmış olduğu çizgi ve miras ters yönde kullanıldı. Türkeş, ‘Abdullah Öcalan canlı sokulmayacak’ dedi. Son verdiği demeçler ve açıklamalar bu yöndeydi. ‘Canlı sokulursa parçalanmanın, bölünmenin adımı olur’ dedi.”
ALPARSLAN TÜRKEŞ ÖLDÜRÜLDÜ

 

Türkeş’in vefatının 28 Şubat dönemine rastladığını belirten Seval Türkeş, “nasıl planlandığını açıklayacağım. 18 senedir mücadele geçirdim. Misyon bizim üzerimizden yürüyor. MHP Türkeş’in eseridir. Türkeş’in mirası tamamen heba edilmiştir. MHP’nin oluşturduğu boşluk Türkiye’yi bu sorunlara sokmuştur. Türkeş yaşasaydı bu tablo olmazdı. Türkiye Ortadoğu’ya döndürmeye çalışıyorlar” şeklinde konuştu. MHP’nin kendi misyonundan çıkarıldığını ve istihbarat örgütlerinin kontrolü altına girdiğini söyleyen Seval Türkeş, MHP’nin küçülmesi, devreden çıkmasının memleket için çok tehlikeli bulunduğunu kaydetti.
474 Okunma 19 Kas 2015

Yorumlar


Sen de Yorumla!