Alternatif Tıp Yöntemleri
Alternatif tıp, kimi zaman basit görülürken kimi zaman da hayat kurtarıcı niteliktedir. Şimdi sizlere birkaç yöntem anlatacak, hayat kurtarıcı etkisini görmeniz için tavsiyelerde bulunacağız.
İncinen ve burkulan ayaklar için iki yöntem bulunur. Bulgur haşlama:
Bulguru hafif lapa bir şekilde haşlayıp bir bez yardımıyla ayağa sarmak gerekir. Bu bezle bulgur ayağa sarıldıktan sonra kişi, olduğu yerden kıpırdamamalı, mümkünse tuvalet için bile kalkmamalıdır. 4 – 5 saat sonra bez ve bulgur ayaktan çıkarılmalıdır. Bu yöntem, genellikle hafif incinmelerde faydalı olur.
Soğan ve et ezmesi:
Ağır incinmeler için soğan ve et bir kapta dövülür. Dövülmüş sarımsak kıvamına getirilir ve bezle ayağa sarılır. Bu, ayakta ortalama 12 saat kadar kalmalıdır. Bu süre zarfında kişi gerçekten gerekmedikçe ayağının üzerine basmamalıdır.
Ayağa diken batması:
Normal diken veya denizkestanesinin dikenleri ayağa battığı zaman, sarımsak dövülüp ayağa bezle sarılmalıdır. Sarımsak, kişi o haldeyken her yürüyüşünde ayağı yakacak, dikenlerin uçlarını yavaş yavaş dışarıya çıkaracaktır.
Zeytinyağıyla gripten korunmak
Zeytinyağının faydalarının saymakla bitmediğini hepimiz biliyoruz. Grip veya soğuk algınlığı tarzında bir rahatsızlığı olanlar için her gün sabah akşam birer kez olmak üzere, bir yemek kaşığı zeytinyağının içine limon sıkarak yutmaları tavsiye edilir.
Bunun yanında yine grip konusunda ballı zencefil denenebilir.
Bağırsak sorunu olan, ishal olmuş kimseler için avuçlarında siyah kuru çayı ezip suyla yutmaları, o duruma da birebir gelmektedir. Denemeden geçmeyin, alternatif tıp hayat kurtarır.

275 Okunma 06 Mar 2016

Yorumlar


Sen de Yorumla!