Android Telefonda Pil Tüketimini Azaltmak
Android kullanan kişilerin en büyük sorunlarından biri çabuk pil tüketimi olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle Türkiye´de kullanılmayan Google servisleri en büyük güç tüketimi. Bunu bir örnekle açıklayacak olursak, telefonumuza yüklediğimiz bir uygulama, Google Play üzerinden konum ister. Bu isteği Google Play karşılar, konum bilgisini uygulamaya iletir. Tabi ki hal böyle olunca daha fazla pil tüketimi meydana gelir. Google Play ve bazı servisler biz kapatmadığımız sürece açık kalır, pil tüketimi de o kadar hızlı gerçekleşir. Google Haritalar, Google Now gibi ülkemizde tam anlamıyla çalışmayan servislerin topladığı veriler Google havuzunda birikiyor. İşte pil tüketimini engellemek için birkaç yolu sizler için hazırladık:
            Öncelikle uygulamalar arasında Google ayarlarını tıklayın. Burada konum geçmişinizi silin. Sonrasında konum servisini istemediğinizi belirtip kapatın. Konum belirleme yöntemine girip sadece GPS seçeneğini işaretleyin. Bunun yanında hem internet kotasından, hem de pilden tasarruf edebilirsiniz. Reklamlar ve veri yönetimini sadece Wi-Fi olarak belirlemeniz yararınıza olacaktır.

Sürekli bir kullanım içinde olan haberler ve hava durumlarının konumunu durdurmanız gerekmektedir. Ayarlar içinden uygulamaları açın. Çalışan uygulamalar içinden kullanmadığınız uygulamaları silebilirsiniz, özellikle Google uygulamalarını silmeniz yararınıza olacaktır. Bu uygulamaları silmenizin pil ömrüne ve hafızaya olumlu etkisi olacaktır. Her geçen güncellemede Google, kendi hizmetlerini kullanıcıya sunmayı amaçlamıştır. Fakat her kullanıcının işine yaramayan bu uygulamalar, kullanıcıya ortalama %20 gibi bir şarj kaybı vermiştir. Bu işlemlerin sonunda bellek ve pil tüketiminizi kontrol ettiğinizde farkı kendiniz hissedeceksiniz.
353 Okunma 05 Mar 2016

Yorumlar


Sen de Yorumla!