ŞİMDİ POKEMON OYNAMA ZAMANI
Akıllı Telefonlarınızda  oynanacak olan Pokemon Go dan vazgeçemeyeceksiniz.The Pokemon Company, Android ve iOS için hazırlanan Pokemon Go isimli oyununu duyurdu. Nintendo ve Niantic işbirliğiyle hazırlanan oyun, akıllı telefonlarınıza farklı bir hava katacak, deyim yerindeyse Pokemon’ları gerçek dünyaya taşıyacak.
Oyun, akıllı telefonunuzun GPS sisteminden yararlanarak bulunduğunuz bölgelere göre Pokemon varlıkları hakkında bilgiler sunacak öncelikle. Diyelim kibir sahildesiniz. Öyleyse etrafta su Pokemon’u bulmanız olası. Bunun için Pokemon Go’nun tavsiyelerini dinlemeniz ve sabırlı davranmanız gerekecek. Ormanlık alan ya da beton binalarla çevrili bölgelerde de yine o bölgeye uygun Pokemon türleriyle karşılaşacaksınız.
Eğer Pokemon yakalamayı başarabilirseniz, daha sonra bunları geliştirebilir, diğer Pokemon’larla dövüştürebilir, size verilen ve zaman sınırı bulunan görevleri yerine getirebilir, başka gerçek oyuncularla Pokemon takasında bulunabilirsiniz.
Bu arada Nintendo, bu oyunla uyumlu bir şekilde çalışacak Pokemon Go Plus akıllı saati de duyurdu. Pokeball tasarımlı bu ürün, Bluetooth ile telefonunuza bağlanacak ve etraftaki yaratıklar hakkında size uyarılarda bulunacak.

Oyunun ve saatin 2016 yılında, orijinal Pokemon oyunlarının 20. yılında oyun severlere sunulacağı bildirildi. Ancak henüz bir tarih ve fiyat bilgisi bulunmuyor.

305 Okunma 11 Eyl 2015

Yorumlar


Sen de Yorumla!