G20 dünyanın en büyük ekonomileri arasında yer alan 19 ülkeden ve Avrupa Birliği Komisyonu’ndan oluşan liderler Zirvesi, dünya ekonomisinin yüzde 90`ını, dünya ticaretinin yüzde 80`ini ve dünya nüfusunun yüzde 66`sını temsil etmektedir. Her yıl düzenlenen G20 zirvesinde bu yıl ev sahibi ülke Türkiye olacak!
1 Aralık tarihinde G20 dönem başkanlığı görevini üstlenen Türkiye, 2015`teki Liderler Zirvesi`ni 15-16 Kasım tarihlerinde Antalya`da gerçekleşecek. Antalya zirvede, Türkiye, ABD, İngiltere, Rusya, Japonya, Kanada, Almanya, Fransa, İtalya, Avustralya, Brezilya, Arjantin, Hindistan, Çin, Endonezya, Meksika, Suudi Arabistan, Güney Afrika, Güney Kore ve Avrupa Birliği Komisyonu liderlerini ağırlayacak.
Bakan Çavuşoğlu Bizzat İlgileniyor
Erdal İpekeşen`in imzası taşıyan habere göre; Antalya`nın Belek bölgesinde ağırlanacak liderler için Dışişleri Bakanlığı yetkilileri başta olmak üzere tüm devlet kurumları bölgede kapsamlı çalışmalar yapıp, zirveye bir yıl kala hazırlıklara başladı. Hatta Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu konuyla bizzat ilgilenip, Belek`te sık sık incelemelerde bulunuyor. Liderlerin ve ekiplerinin konaklayacağı otellerden toplantıların yapılacağı merkezlere, gezilip görülecek mekânlardan, kullanılacak golf sahası, tenis kortu gibi sosyal alanlara kadar her şey belirleniyor. Arıtma sistemlerinin revizyonundan yol iyileştirme çalışmalarına, çevre düzeninden güvenlik noktalarına kadar tüm faaliyetler için ise şimdiden start veriliyor.
Liderlerin Konaklayacağı Oteller
Kempinski Hotel The Dome
Rıu Kaya Palazzo
Regnum Carya
Bellis De Luxe
Calista Luxury Resont
Cornelia Diamond
Ela Quality Resort
Susesi Luxury
Paloma Grida
Spice
Maxx Royal Belek
Güral Premier
Royal Adam&Eve
Rixos Premium
Gloria Serenity
Sueno Otel
Robinson Club

 

Nobilis
295 Okunma 15 Kas 2015

Yorumlar


Sen de Yorumla!