ANTALYA İLİ’NİN TARİHİ VE TURİSTİK MEKÂNLARI
Akdeniz bölgesi içerisinde hüküm süren Antalya ili tarihi eserler yönünden oldukça zengin bir yerdir. Bunun yanı sıra yaz dönemlerinde yerli ve yabancı turistlerin seçmiş olduğu tatil mekânları arasında gelmektedir. Antalya’da bulunan Manavgat şelalesi gürül gürül akan suları ve huzuru çağıran sesi ile görülmeye değer mekânlardan birisidir.
Doğayla iç içe olan şelale turistlerin ilgisini çekmektedir. Düden şelalesi Antalya ili ’ne 25 km uzaklıkta yer almakta ve Antalya da bulunan en güzel şelalerden birisidir. Düden Şelalesi’nin dökülmüş olduğu yer yemyeşil bir alanla kaplı olduğu için piknik yapmaya çok müsaittir. Şelale içerisinde yer alan mağaranın içerisinde bulunan oyuklardan şelalenin nasıl aktığını keyifli bir şekilde izleyebileceksiniz. Antalya’nın Manavgat İlçesi’nde yer alan köprülü kanyon milli parkı sedir ormanları ile kaplı bir görünüme sahiptir. Kanyon 14 metre uzunluğunda ve 100 metrederinliğindedir. Bölge içerisinde en güzel bitki örtüsünün bulunması ve dünyada sadece bu bölge üzerinde yetişen bitkiler olması kanyon bölgesini çok değerli kılmaktadır ve ziyaretçi akınına uğramaktadır.

 

            Antalya’nın Alanya ilçesinde yer alan damlataş mağarası deniz kıyısında yer almaktadır. İçerisi sarkıt ve dikitlerle dolu şekildedir. İçerisinde bulunan havası astım hastalarına şifa olduğu için yıl çerisinde ki ziyaretçi sayısı oldukça fazladır. Antalya’nın kaş ilçesinde bulunan kaş antik tiyatrosu köklü bir tarihi de beraberinde getirmektedir. İçerisinde önemli kalıntılar barındırdığı için çok sayıda ziyaretçisi bulunmaktadır.
Etiketler:,, 303 Okunma 27 Şub 2016

Yorumlar


Sen de Yorumla!