Apple Mac Format
Son zamanlarda bilgisayar dünyasında önemli rol alan Apple Mac, kullanıcıların aklında bilinmezliklerle duruyor. Biz burada bir bilinmezliği daha ortadan kaldırıp Mac için format yöntemlerini anlatacağız. Öncelikle her bilgisayarda olduğu gibi Mac içinde de bir kurtarma diski bulunur. Bu kurtarma diski aslında bizim işimizi sorunsuz halletmeye yarar. Öncelikle Format yöntemlerinden biri yedek almaktır. Önemli bilgilerimizi bir diske yedek aldıktan sonra formata geçebiliriz.
            Bilgisayar açılırken Comment R tuşlarına basıyoruz. oradan yedeklememiz var ise yedeklemeden geri yükleyi, yedeklemeniz yoksa işletim sistemini yükleyi tıklıyoruz. Bu seçeniğin ardından karşımıza Apple lisans sözleşmesi çıkıyor. Bu sözleşmeyi kabul ettikten sonra Apple kullanıcı adı ve şifremizi istenildiği üzere giriyoruz. Sonra yüklemenin otomatik başladığını göreceksiniz. Yaklaşık 2 saat sonra yükleme dosyaları bilgisayarımıza inecek ve kurulum tamamlanacaktır. Not: bu yöntem, kişinin elinde herhangi bir işletim sistemi olmasını gerektirmez. Zira bilgisayarımız Apple sunucuları üzerinden en güncel işletim sistemini indirip beynine kurmaktadır.
 Bu Mac avantajlarından biridir. Yükleme hızı internet kalitesine göre değişebilir, ayrıca görme engelliler için Voiceover ilk andan itibaren yönlendirme yapabilmektedir. Windows ile Mac arasında en büyük fark olarak görünen bu yöntem kesinlikle sizin de hoşunuza gidecektir. Yükleme bittikten sonra bilgisayarınız başlayacaktır. Her zamanki gibi kurulum ekranlarını tamamladıktan sonra kullanımınıza hazır olacaktır. Dilerseniz daha önce aldığınız kişiler ve benzeri yedeğinizi aktarabilirsiniz. Pages, garegeband gibi uygulamaları ekstradan App store üzerinden indirmeniz gerekmektedir.

442 Okunma 05 Mar 2016

Yorumlar


Sen de Yorumla!