Ayak Kokusundan Kurtulmanın Yolları
Ayak kokusu birçok nedenden dolayı ortaya çıkabilir. En büyük nedenleri; ayaklarda biriken bakteriler, yetersiz hijyen hatta stres diyebiliriz. Ayak kokusundan doğal yöntemler sayesinde kolayca kurtulabilirsiniz. Ev ortamınızda ayak kokusuna ekonomik yöntemler ile veda edebilirsiniz.
·         Elma Sirkesi; 3 su bardağı su ile 1 su bardağı elma sirkesini karıştırınız. Elde ettiğiniz karışımı geniş leğen gibi bir kaba boşaltarak ayaklarınızı içine sokarak bir süre bekleyebilirsiniz. Elma sirkesinin kokuya yol açan bakteriler üzerinde yok edici etkisi vardır.
·         Zencefil; Bir adet zencefili rendeden geçirerek püre haline getiriniz. Püre haline getirdiğiniz zencefili bir bardak su içersinde yaklaşık 15 dakika kadar bekleterek süzünüz. Her gün düzenli olarak ortaya çıkan karışım ile ayaklarınıza masaj yapınız.
·         Karbonat; 2 kaşık karbonatı ılık su ile karıştırınız. Ortaya çıkan karışım içersine ayaklarınızı sokarak belirli bir süre bekletiniz. 20 dakika yeterlidir. Karbonat ayak kokusu gidermedeki en önemli yollardan birisidir.
·         Limon; 1 litre kadar suyun içersine 1 adet tam limon sıkınız. Hazırladığınız karışıma ayaklarınızı sokarak 15 dakika kadar bekleyiniz. Sonrasında kurulayınız.
·         Poşet Çay; 2-3 adet poşet(sallama) çayı 1 litre kadar suyun içine atınız. Ortaya çıkan karışıma ayaklarınızı sokarak 20 ile 30 dakika arasında bekleyiniz. Poşet çay ayak kokusunu gidermede en önemli ve en kolay yollardan birisidir.
·         Epsom Tuzu;  Epsom tuzu 2 litre kadar su içersine atılır ve ortaya çıkan karışım ile her gün düzenli olarak ayaklarınızı bu suda bekletiniz.
307 Okunma 09 Nis 2016

Yorumlar


Sen de Yorumla!