Birçok arkadaş  kendine özgü ya Blogger veya wordpress kullanarak bir web tasarımı hazırlamaktadır.Bunun karşılığında herhangi bir host ücreti olmadığından bunlar git gide yaygılaşmaktadır.Dolayısıyla Google firmasının bir hizmeti olan Blogger da hazırlanan bloglar bir başkasına devredilebilirmi bu konuya burada açıklık getirelim.

Blogger nasıl devredilir ? Bloggerımı devredebilir miyim ? Blogger devretmek için para isteniyor mu ? Blogger devredince tüm sorumluluk karşı tarafamı geçer ? Blogger devretmek istiyorum!

Sizde bu sorulara çözüm arıyorsanız birazdan aşağıda okuduklarınız size yardımcı olacaktır diye düşünüyorum.

Blogger devredilebilir mi ?
Evet. Bloggerınızı devredebilirsiniz.

Blogger devir işlemi çok sürer mi ?
Hayır. Anında devir işlemi karşı tarafa geçer.

Blogger devretmek için para gerekli mi ?
Hayır. Bu konularda sizlerden para isteyenleride gerekli webmaster sitelerine şikayet edin. Çünkü blogger tamamen ücretsiz bir Google servisidir.

Blogger nasıl devredilir ?
Blogunuzu devretmeye karar verdiyseniz sizlere aşağıda bunu basitçe tarif ettim. Blogunuzu devretmeden önce birkaç kez düşünün.

Tavsiyelerimizden sonra nasıl devredeceğinizi sıralıyorum.

Gmail hesabımızla bloggera giriyoruz ve blogumuzun paneli karşımıza geliyor. Blogger panelden ayarlar kısmına geliyoruz. İzinler bölümünü farkettiyseniz orada gmail hesabımızın adresi görünmekte. O kısımda yazar ekle diyerek devredilcek gmail hesabını giriyoruz.

Şuan için davet işlemi tamamdır. Sırada yeni gmailimize gelen maili kabul etmek.. Eğer kabul ettiyseniz… Şuan devir işlemini bitirmek üzereyiz. Eski gmail hesbımıza yeniden giriş yaparak ayarlar bölümünden izinler kısmında yeni gmaile yetki vererek yönetici yapabilirsiniz. Bunların hepsi tamamsa eski hesabınızı kaldırdığınızda devir işlemi gerçekleşecektir. 

325 Okunma 10 Eyl 2015

Yorumlar


Sen de Yorumla!