Cilt Hastalıkları
Cilt hastalıkları cildin yüzeyinde ve görünür kısmında oluştuğunda insanların sosyal yaşantılarına bir darbe vurmaktadır. Özellikle yüz ve eller gibi yerlerde ortaya çıkan hastalıklar kişileri oldukça zorlamaktadır. Cilt hastalıklarının çoğunun belirli bir nedeni yoktur. Doktorların büyük bir bölümü sedef ve egzama hastalıklarının stresli kişilerde meydana çıktığını söylemektedir. Sedef hastalığının bilinen bir tedavisi yoktur ve yalnızca acıları dindirmek adına çeşitli girişimlerde bulunulabilir. Bunun dışında bilindik bir bilinen kesin tedavisi olmayan hastalıktır. Cilt hastalıkları çeşitlenip genişletilebilir. Özellikle ayaklarda meydana gelen nasır da en büyük cilt problemlerinden biridir. Nasır derinin sertleşmesi ve buna önlem alınmaması sebebiyle ortaya çıkan bir sağlık problemidir.
Egzama Nedir, Nasıl Oluşur?

Egzama hastalığı genel olarak eller ve ayaklar gibi yerlerde oluşan, vücudun diğer bölgelerinde de oluşma ihtimali olan bir cilt problemidir. Egzamanın oluştuğu kısım sürekli olarak çatlar ve kaşınır. Buna paralel olarak zaten çatlamış bir yeri kaşıyan kişide egzama oluşan yer giderek koca bir yaraya dönüşür. Egzama hastalığına karşı uygulanabilecek en iyi tedavi yöntemi krem kullanarak kaşıntıyı azaltmak olacaktır. Kaşıntı azaldığında kişi rahat eder ve hastalığın da yayılması bir nebze azaltılır. Egzama için doktora başvurabilir ve bitkisel çözümlerden birini tercih edebilirsiniz. Yüzeysel bir problem olduğu için kullanabileceğiniz şeyler genel olarak krem ve losyonlardır. Bu karışımları egzama oluşan bölgeye uygularsanız hastalık giderek iyileşecektir.

Sedef Nedir, Nasıl Oluşur?
Halk arasında bilinen adıyla sedef hastalığı durduk yere meydana gelen, vücudun çoğu yerinden çıkabilen yaralardır. Sedef hastalığının net bir tedavi yöntemi olmadığı için bu hastalıklarla karşılaşan kişilerin daha çok hastalığın yayılmasını engelleme ve acıyı dindirme üzerine girişimlerde bulunması gerekir. Sedef hastalığıiçin kullanılabilecek bir de bitkisel çözüm vardır. Siyah üzüm çekirdeği kullanarak sedef oluşan bölgenin yumuşamasını ve ağrıların dinmesini sağlayabilirsiniz. Hastalığın oluştuğu bölge genel olarak sert ve çatlak olacaktır. Siyah üzüm çekirdeği ezilip yaranın üstüne koyulduğunda hem sertliği alır hem de acının azalmasını sağlar. Sedef hastalığı olan kişilerin bu yöntemi kullanmaları gerekir.

301 Okunma 07 Kas 2015

Yorumlar


Sen de Yorumla!