Youtube Kanalına Abone Olun!

DARBE GİRİŞİMİNİN ARDINDAN…
darbe

Bilindiği üzere 15 Temmuz 2016 gecesi bir grup Asker tarafından bir darbe girişimi ülkemizde yaşanmıştır.Adına darbe bile diyemeyeceğimiz bu olayın yapılma nedenleri ve ne için yapıldığı hususunda insan beyninin düşünebileceği o kadar olumsuzluk var ki bu yazımda bunlara değinmeye çalışacağım.

Bu girişim oluşmadan önce Sosyal medyada bayağı popüler olan halen bir türlü ele geçirilemeyen “Fuat Avni “ denilen şahıs son söylemlerinin birinde Cumhurbaşkanını kastederek “ Narsist çevresindekilere bile güvenmemekte, büyük kanlı olaylar çıkartarak kan dökmekten bile çekinmeyecek kararlar peşinde, yurt çapında öyle eylemler düşünülüyor ki Parti Genel Başkanlarının da içinde bulunduğu ses getirecek eylemler yaptıracak “ gibi cümleler sarf etmiştir.

Yaşım itibarıyla 12 Eylül 1980 darbesini yaşayan gören birisi olarak öncelikle ifade etmeliyim ki 15 Temmuz’da yapılan bu olay ne Darbe dir ne de Darbe girişimidir.Neden mi ?
Allah aşkına birkez bir olaya körü körüne gitmeden aklı selim bir şekilde düşününüz.Türk Silahlı Kuvvetlerinin toplam mevcudu ortamala 700 bin kişi civarındadır.Bir Olayın Darbe yada Darbe girişimi olabilmesi için bütün Türk Silahlı Kuvvetlerinin olaya karışması yada büyük bir kısmının darbe için bir araya gelmesi gerekir.Gördüğümüz kadarı ile Er Erbaş dahil 3000 e yakın kişiye gözaltı yapılmıştır.Bunların büyük bir bölümü Rütbesiz Asker’den oluşmaktadır.Askerlikte rütbe önemli dir.Ast Üstün bütün kararlarına uymak zorundadır.Kısacası Emir Demiri keser.Durum böyle olunca Kendisini aydın zanneden, kendini gazeteci zanneden büyük bir bölüm medya bunlara Ülke yönetimini sağlayanlar ve muhalefet liderleri de dahil olmak üzere bir Darbe türküsü tutturmuş gidiyorlar.Maksat paralel yapı ise bu yapının 40 yıldır bu ülkede yuvalandığından bahsedenler 15 yıllık iktidarlarının 13 yılında bu yapıyla el ele kol kola olmuşlardır.13 yıl el ele kol kola yürüyenlerin bundan şikayet etmeleri biz kandırıldık demeleri ne kadar abesle iştigaldir.İktidar her sıkıştığında vay bizi paralel kandırdı, bizi Esad kandırdı,bizi PKK kandırdı söylemlerini sık sık kullanmıştır.Burada hiç kimse hiç kimseyi kardımamıştır.Neden mi BOP yani Büyük Ortadoğu Projesi Eş Başkanı olan kişi bu ülkenin başındadır.BOP projesinin Büyük İsrailin kurulması projesi olduğunu söylemeye gerek varmı ? Burada kandırılan Yüce Türk Milleti dir.

Özellikle belirtmek istiyorum Bu olay ne bir Darbe dir ne de bir Darbe Girişimi’dir.Peki nedir o zaman diye soracaksınız. Anlatayım;

Bu olayın ne olduğunu anlayabilmek için Bir grup askerin bu olayı gerçekleştirmesinde kimlerin menfaati vardır ? Bu sorunun cevabını verebilen kişi olayı çözmüştür.

Memlekette 17-25 Aralık Hırsızlık yolsuzluk olayları olmuş,Ülkemizde bütün Kamu Kurumlarından T.C ibaresi silinmeye başlanmış, Güneydoğuda PKK yuvalanmış 6 ayın içerisinde 600 den fazla şehitler gelmiş,Ülkenin başına İŞİD denen terör belası musallat edilmiş, Ülkeye 3 milyonun üzerinde Suriyeli gelmiş ve bunlara vatandaşlık verileceği ilan edilmiş, Bunlara Toki den ev verileceği belirtilmiş,TBMM başkanı Laik düzene karşı olduğunu açıkça beyan etmiş, Ekonomi yerle bir olmuş, Ülkenin 480 milyar doların üzerinde dış borç 30 milyar civarında bütçe açığı oluşmuş,Bütün komşu ülkelerle ticaret yapamaz olmuşuz, Almanya da Ermeni soykırım Tasarısı kabul edilmiş buna tepki verilmemiş, Ülkemizde Suriyelilerle sonu ölümle sonuçlanan kavgalar olmaya başlamış,Ülkemizde kadına şiddet son surat artmaya başlamış,Çocuk gelinler almış başını gitmiş, Küçük çocuklara en güvenilir saydığımız dini vakıflarda tecavüzler başlamış bunları sayfalarca yazmak mümkün kısacası Ülkenin çivisi çıkmış.Bütün bu olanları göz önünde bulunduracak olursak bu darbe girişimi denilen olayın kimlere yaradığını açıkça görmek mümkündür.

Kısacası bütün bu olayları bir zamanlar AKİT gazetesinin sür manşetinde olduğu gibi “ YA BAŞKANLIK YA KAOS “ söyleminden yola çıkarak yapılanların niçin yapıldığının çözümünü anlamış olacağız. Ey Yüce Türk Milleti Atatürk İlke ve İnkilapları ile 1923 den beri varlığını sürdüren CUMHURİYET yok ediliyor. Allah rızası için yukarıda yazdığım hangi olumsuzluklar için Sokağa döküldünüz, Meydanları doldurdunuz. Bütün bunları yazarken 15 Temmuz da gerçekleşen olayı kabul ettiğimi söylemiyorum.Kesinlikle bu tür olaylara karşı olduğumu belirteyim.Bundan önce Bu memlekette huzurumuzu kaçıracak o kadar olaylar oldu ki niçin SESİNİZ ÇIKMADI diye kendi kendime hayıflanıyorum.

15 Temmuz da gerçekleşen bu girişimin ardından Cumhurbaşkanı dahil Allah rızası için kimsenin ağzından ATATÜRK –CUMHURİYET-ÜLKENİN ÜNİTER YAPISI ve İLKE INKİLAPLAR dan hiç bahsedil dimi.Kendi menfaatleri için TBMM inde bulunan bütün partiler Darbeye karşı ortak deklarasyon yayınladılar.Darbeye karşı olan bu deklarasyonda MHP ve HDP biraraya gelebiliyorsa Ülke menfaatleri içinde Ülkenin Üniter yapısının bozulmaması için de gayet biraraya gelebilmelidir.Ey İktidar,Ey Ana Muhalefet, Ey Yavru Muhalefet Bu ülke yüzbinlerce şehit kanıyla varlığını sürdürmektedir.Türkiye Cumhuriyetinin Üniter yapısının bozulmaması içinde bir araya gelmelisiniz.Bu Millet Sizden bunu istemektedir.

NE MUTLU TÜRK’ÜM DİYENE !

786 Okunma 17 Tem 2016

Yorumlar


Sen de Yorumla!