Türkiye ve ABD BIRLEŞIK DEVLETLERI aralarında aynı ritimde devam ediyor vaziyette olan ekonomi savaşı, sadece ülkemizde değil dış medyada da sıkça tartışılır duruma geldi. Bilhassa Abd medyanında bulunan Ülkemiz ekonomi ABD BIRLEŞIK DEVLETLERI ilişkileri, genellikle Trump’ın bir sürü hata hamleler yaptığı üst kısmına heyeti . Trump’ın, bir sonraki ABD BIRLEŞIK DEVLETLERI seçimleri amaçlı evangelistlerin oyunu elde etmek amaçlı Rahip Brunson konusunu büyüterek en mühim bağlaşıklarını bir tanesini karşısına aldığını vurgulayan dış basın, bu vaziyet sonucu olarak Ülkemiz’nin yepyeni yöntemlere yönelebileceğini de ifade etti . Bu Sabah size dış medyaya yönelik Ülkemiz ekonomi ABD BIRLEŞIK DEVLETLERI ekonomi savaşının neticelerini ve Ülkemiz askeri gücünün ortada doğudaki öneminden bahsedeceğiz.

Türkiye Yepyeni Yollar Arıyor
Business Insider, The Verge benzeri Abd menşeili basınlara yönelik Ülkemiz , ABD BIRLEŞIK DEVLETLERI’den uzaklaşarak kendine yepyeni ittifaklar arıyor. Normalde NATO’nun en kocaman uygun fiyat ve askeri güçlerinden biri vaziyette olan Ülkemiz’yi kaybetmek üzere olduklarını vurgulayan ABD BIRLEŞIK DEVLETLERI medyanına yönelik ülkemiz şu sıralar Rusya, Çin ve İran’la yakın ilişkiler kuruyor. Trump’ın çıkışının Ülkemiz’ye kayıp vermekten bir sürü Abd’nın ortadoğu’daki stratejik üstünlüğü kaybetmesine ne sebeple olacağı sebebiyle ABD BIRLEŞIK DEVLETLERI’ye kayıp verdiğini vurgulayan basın, Trump’ın ücret birimini faydalanarak bir ülkeye ( hatta bağlaşık ) yaptırım uygulamanmasına da çok karşın .

Avrupa da Ülkemiz’nin Yanında
Genelde her konuda ABD BIRLEŞIK DEVLETLERI’ye yardımda bulunan Avrupa Birliği ülkeleri, dış medyaya yönelik Ülkemiz sebebinden karşın karşıya gelmiş olabilmektedir . Ülkemiz bir AB ülkesi olmasa dahi, ikili ilişkiler ile ilgili her süre mühim bir ülke konumunda yer ediniyor . Avrupa’nın ortada doğu ile vaziyette olan ilişkisini kurmada mühim bir noktada vaziyette olan Ülkemiz’nin uygun fiyat olarak bir buhran yaşaması Avrupa’yı da kolay değil vaziyette bırakacaktır. Sebebi Ise Ülkemiz’nin dış borcu genel bağlamda Avrupa ile meydana geldiği amaçlı Abd’nın uyguladığı yaptırımlar endirekt olarak Avrupa’yı da etkiliyor.

Avrupa Türkiye

İran ve Katar’la vaziyette olan yakınlaşmaya da dikkat çeken dış basın, Ülkemiz’nin 2 kıtayı birbirine bağlayan bir konumda meydana geldiği civarı Rusya, İran, AB ve Ortada Doğu ile hududu ve irtibatı olmasından ötürü stratejik konumunun ehemmiyetini değindi. ABD BIRLEŞIK DEVLETLERI’nin 50 tane nükleer bombasını Ülkemiz’de bir üste tuttuğunu anımsadan dış basın, şayet kriz çözülmezse Ülkemiz’nin ABD BIRLEŞIK DEVLETLERI’ye ilişkin bu üssü kapatmayı düşündüğünü ve NATO’dan çıkacağını da ilave etti .

Vergi Uzmanı: ABD BIRLEŞIK DEVLETLERI’li Firmaların Ülkemiz’deki Etkinlikleri Vergilendirilmeli
Ülkemiz’nin Askeri Gücü
Ülkemiz, stratejik bağlamda bir sürü mühim bir konumda yer almasının yakınında askeri olarak da bir sürü kuvvetli bir bağlaşık . Kara kuvvetleri enbaşta olmak üzere ortadoğu’nun en kuvvetli askeri gücüne sahip meydana geldiği anlatılan Ülkemiz’nin ABD BIRLEŞIK DEVLETLERI amaçlı bu açıdan da bir sürü mühim meydana geldiğini altını çiziyor . Business Insider, Türk silahlı gücü amaçlı Avrupa’nın ayakta duran en kuvvetli silahlı gücü meydana geldiğini ve bu silahlı gücün bu yaptırımlar sonucu olarak İran’a gerçek kaydığını ifade etti .

Türk Askeri

ABD Bundan Ne Kazanıyor?
Dış medyaya yönelik ABD BIRLEŞIK DEVLETLERI doları kolaylıkla Türk Lirasını ezebilir, fakat bunun ABD BIRLEŞIK DEVLETLERI’ye rastgele bir yardımı olmayacağı benzeri stratejik bağlamda en kuvvetli müttefiklerinden bir tanesini en kuvvetli rakibi ve en sevmediği 2 ülke vaziyette olan Rusya ve İran’a kaptıracak. Bunun dışarısında , Trump’ın istediğini yaptıramamış olması hayat çapında ABD BIRLEŞIK DEVLETLERI’nin itibarını mühim ölçüde zedeledi.

Trump

ABD Başkanı Trump’ın F-35 Satışını Askıya Alan Yaptırımı “Göstermelik” Çıktı
Görüldüğü üzere ABD BIRLEŞIK DEVLETLERI basını dahil olmak üzere olmak üzere bütün hayat bu uygun fiyat savaşta Trump’ın hata bir hüküm verdiğini söylüyor. İlerleyen günlerde Trump yaptığı şeyin farkına varır ve ilişkileri düzeltmeye çalışır mı, yoksa vakalar iyice büyüyerek İncirlik Üssü’nün kapatılıp Ülkemiz’nin NATO’dan çekilme kararı almasını olanağı sağlar mı, bütün bunları süre gösterecek. Her halükarda Ülkemiz , hayat gücünü dengede tutan bir noktada bulunacak benzeri duruyor.

Yorumlar


Sen de Yorumla!