‘’Zayıflamak için dikkatli yemelisin, zayıflamak için…..’’ gibi sözler hep duyulur. Bu aslında çok da gerçek değildir bazı besinler hem besleyici hem sağlıklı olmanın yanı sıra kilo kaybınıza da yardımcı olabilir.
Kuruyemiş
Kuru yemişler  yüksek miktarda kalori içerir. Fakat diyetisyenler bu besinlerin de diyet programların da bulunmasının faydalı olduğunu belirtir. Gerekli miktarda tüketilen kuruyemiş kan şekerini düzenler. Ceviz  ve badem içeriğindeki alfa-linolenik  asit sayesinde vücudun yağ yakımına yardım eder.  Günde 15-20 adet tüketilmesi önerilir.
Yumurta
Yumurta kalori miktarı göz önüne alındığın da gayet besleyici ve lezzetlidir. Kahvaltıda yumurta yemek, zayıflamak isteyenler için oldukça faydalıdır. Yumurta çok miktarda protein içerdiği için sindirimi zaman alır. Bu süre için de insanlar daha az yemek yeme ihtiyacı duyar. Ortalama bir yumurtada 75 kalori bulunur.
Yoğurt
Bazı diyetisyenler süt ve süt ürünlerinin tamamını programlarından kaldırırlar, bu da doğru bir şey değildir. Günde 2-3 porsiyon az yağlı yoğurt zayıflamanıza yardımcı olur.
Yoğurt da bol miktar da kalsiyum bulunur. Yapılan araştırmalar da kalsiyumun yağ yakımı için oldukça büyük bir rol oynar. Ayrıca önemli olan kalsiyumun doğal yollarla alınmasıdır.
Balık
Balık kalp için oldukça faydalıdır ve omega 3 bakımından çok zengindir. Aynı zaman da zayıflamak için büyük bir yardımcıdır.
Omega 3 asitleri insülin hassaslığını arttırır ve bu durum da kas kütlesinin artmasına yardımcı olur. Daha fazla kas kütlesi ise yağ yakımına yardım eder.
Patates
Pişirilmiş yada kaynamış patates vücutta ki suyu emer ve bağırsaklarda biriken nişastanın atılmasına yardımcı olur bu nedenle patates diyet yaparken yenmesi gereken besin maddelerinden biridir.
Siyah Kahve
Yapılan araştırmalara göre şekersiz ve sütsüz siyah kahve zayıflamaya yardımcı oluyor. İçerdiği kafein metabolizmayı daha hızlı çalıştırır ve yağ yakımına yardımcı olur. Ancak fazla miktar da tüketimi başka problemlere neden olur bu nedenle günde 2 fincan kahve kilo vermenize yardımcı olmak için yeterlidir.
  
Etiketler: 312 Okunma 09 Nis 2016

Yorumlar


Sen de Yorumla!