Diyetler ve Yararları
Diyet denince akla hemen zayıflamak isteyen kişiler gelir. Fakat diyet demek sadece zayıflama anlamıyla düşünülmemeli, işin bir de sağlık boyutu göz önüne getirilmelidir. Diyet yaparak zayıflamak, beslenme düzeni kazanmak, kas yapmak ve yağ eritmek mümkündür. Fakat bunun için tercih etmeniz gereken diyet çeşitleri farklılık gösterecektir. Eğer zayıflamak istiyorsanız zayıflatan diyetlere yönelmeniz gerekecektir. Bu sayede kısa sürede zayıflayabilir ve yağlarınızı eriterek fazla kilolarınızdan kurtulabilirsiniz. Uygulayabileceğiniz birçok diyet vardır. Eğer amacınız zayıflamaksa çeşitli kürleri de tercih edebilirsiniz. Bu kürler sayesinde kısa zamanda zayıflama şansınız olacaktır. Diyetkonusunda birçok çeşit olduğu için seçeceğiniz çeşide dikkat etmeniz gerekir. Aksi takdirde boşuna kürek çekebilirsiniz.
Zayıflama Diyetleri
Zayıflatan diyetler arasında en bilindik olanı ve en fazla zayıflatanı İsveç diyetidir. Bu diyet diğer diyetler gibi az yedirmeyi değil sizlere değişik bir beslenme şekli aşılamayı amaç edinir. İsveç diyeti sayesinde metabolizmanız farklı bir şekilde çalışır ve kısa süre içinde zayıflarsınız. Bu diyet herkes için uygun bir diyet değildir. Bu nedenle diyeti yapmak istiyorsanız önce bir doktora gitmeniz gerekir. Aksi takdirde sağlık problemi yaşayabilirsiniz. Diyetin amacı sizlere az yeme ve az yendiğinde bile doyma hissini kazandırmaktır. Bu nedenle diyete başladığınız ilk zamanlarda ciddi anlamda zorlanabilir ve sorun yaşayabilirsiniz. Bu diyet size göre değilse diğer zayıflatan diyetleri de tercih edebilirsiniz.
Ayran Diyeti
Ayran diyeti 13 gün boyunca yalnızca ayran içerek besleneceğiniz diyettir. Bu diyette sabah kahvaltısından akşam yemeğine kadar her öğünde yalnızda yarım yağlı yoğurttan yapılmış ayran içilir. Ayran sayesinde vücudunuz hem aç kalmaz hem de depolayacak bir besin maddesi bulamaz. Bu nedenle oldukça kısa bir süre içinde zayıflamış olursunuz. Bu diyeti yapacak kişilerin sabırlı ve sağlıklı olmaları gerekir. Özellikle süt ve süt ürünlerine karşı çeşitli problemleri olan kişilerin bu diyeti asla yapmaması gerekir. Bu nedenle iyi bir diyet ve iyi bir sonuç için mutlaka doktora başvurmanız gerekecektir. Eğer doktorunuz da uygun görürse bu diyete hemen başlayabilirsiniz.

293 Okunma 08 Kas 2015

Yorumlar


Sen de Yorumla!