dogal makyaj

Makyaj malzemelerinin kolayca uygulanması ve doğru kullanılması için ilk işlem cilt temizliğidir. Yüzünüzü yıkamalı ve kurumasını beklemelisiniz. Yüzünü yıkarken limondan da faydalanabilirsiniz. Limon, içerdiği mineraller sayesinde iyi bir cilt temizleyicidir. Limonu sıktıktan sonra limon suyunun içine bir miktar su karıştırıp elde ettiğiniz karışımla yüzünüzü yıkayabilirsiniz.
 Cilt temizliğinizi yaptıktan sonra nemlendirici krem sürmeniz daha iyi sonuçlar almanıza neden olur. Krem cilt tarafından emildikten sonra makyaja başlayabilirsiniz. Öncelikle makyaj malzemelerinizi doğru seçmelisiniz. Örneğin ürünün fiyatı ucuz diye almaktan kaçınmalısınız. Ya da daha önce kullanmadığınız bir marka yerine güvenilir ürünler tercih etmelisiniz.
Makyaj malzemelerini alırken ürün hakkında bilgiler edinebilirsiniz. Kimyasal madde içermeyen doğal makyaj malzemeleri alırsanız cildinize büyük bir iyilik yapmış olursunuz. Rahatlıkla makyaj yapabilmeniz için kullandığınız ürünleri titizlikle seçmeye özen göstermelisiniz.
 Gelelim makyajın nasıl yapılması gerektiğine. Yüzünüzdeki kusurları ve renk farklılıklarını sünger yardımıyla fondöten ile kapatın. Tercih ettiğiniz fondötenin renginin cilt renginizden bir ton açık veya bir ton koyu olmasına özen gösterin. Fondöteni gözaltlarınıza, burun çevrenize ve çene çizginize dikkatlice sürün. Göz makyajınızı ön plana çıkarmak istiyorsanız siyah, gri ya da kahverengi göz kalemi tercih edin. Gözlerinizi olduğundan küçük göstermek istiyorsanız gözünüzün alt bölümüne kirpik çizgisinden içeri doğru göz kaleminizle ince bir çizgi çekin. Ruj seçimine de dikkat etmelisiniz. Eğer dudaklarınızı ön plana çıkarmak istiyorsanız kırmızı ya da fuşya gibi canlı renkleri tercih edin. Altının çizilmesi gereken nokta şu, malzemeleri yoğun değil doğru şekilde kullanmalısınız. Yüzünüzü ve ten renginizi dikkate alarak seçimler yapmalısınız. Makyajınız bu şekilde daha güzel görünür ve doğal bir görünüme sahip olursunuz.
Etiketler: 361 Okunma 13 Nis 2016

Yorumlar


Sen de Yorumla!