Estetik
Estetik denildiği zaman herkesin aklına güzelleşme operasyonları gelir. Fakat tam anlamıyla estetik sadece güzelleşme anlamına gelmez. Estetik demek vücudun herhangi bir noktasındaki kusurları düzeltmeye yönelik çalışmalara verilen addır. Örneğin vücudunun bir kısmı yanan bir kişinin yanan kısmının düzeltilmesi operasyonuna da estetik denir. Fakat günümüzde özellikle kadınların estetik ameliyatlara karşı ilgi duyması estetik kelimesinin yalnızca güzelleşmek anlamında algılanmasına sebep olmuştur. Eğer estetik ameliyatıyaptırmak istiyorsanız bunun için belli bir ücret ödemeniz gerekir çünkü sağlık için bir önceliği olmayan operasyonlarda ameliyat masraflarını hiçbir sigorta kurumu ödemez. Bu sebeple estetik ameliyat yaptırmak için para ödemenizin gerektiğini bilmeniz gerekir.
Estetik Ameliyatlar Nasıl Yapılır?
Güzelleşmek için yapılan ameliyatlara estetik ameliyatları adı verilmiştir. Estetik ameliyatlar vücudun her kısmına yapılabilir. Bunun için öncelikle estetik ameliyatı yapılacak yer belirlenir ve vücudun ameliyata karşı direnci tespit edilir. Bazı durumlarda vücut ameliyata uygun çıkmayabilir. Estetik ameliyatlarda genel olarak neşter gibi iz bırakıcı bir alet kullanılmaz. Lazerler ya da küçük cihazlar sayesinde iz bırakmadan bir operasyon yapılır. Estetikoperasyonların çoğunda hayati bir tehlike olmasa da bazı durumlarda operasyon sizlere zarar verebilir. Özellikle silikon taktırmak estetik operasyonlar arasında en sıkıntılı olanıdır. Silikon zamanla yıpranabilir ve patlayabilir. Bu gibi durumlarda her ne kadar acı ya da ağrı hissedilmese de görüntü itibariyle hoş olmayan şeyler yaşanabilir.
Estetik Operasyonlarda Tehlike
Estetik operasyonların çoğu herhangi bir tehlike arz etmez. Fakat yine de özellikle ameliyat olmayı tercih etmemek gerekir. Bazı durumlarda kişi kendini çirkin ya da eksik hissedebilir. Bu gibi durumlarda kişinin yapması gereken tek şey öncelikle ameliyatsız çözümlere yönelmek olacaktır. Ameliyatsız bir çözüm bulan kişi daha kısa sürede vücudundaki eksikliği giderebilir. Estetik operasyonu her ne kadar tehlike arz etmeyen operasyon olsa da zamanla bu konuda sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Botoks operasyonları cildin rahatça hareket etmesinin önüne geçeceği için sorun yaşanabilir. Elden geldiği kadar bu operasyonlara girmemek gerekir. Ciddi anlamda sorun yaşayan kişiler kendilerini daha iyi hissetmek adına bıçak altına yatabilirler.

289 Okunma 08 Kas 2015

Yorumlar


Sen de Yorumla!