Birçok internet kanalı gibi facebook ile para nasıl kazanılır.Genelde sosyalleşme, iletişim ve eğlence amaçlı kullanılan Facebook’ u hemen hemen her gün her yaş gurubunda ve birbirinden farklı karakterde milyonlarca insan aktif olarak ziyaret etmektedir. Bu kadar geniş bir yaş gurubu ve kitleye hitap ederek, dünyada ve ülkemizde en çok tercih edilen bu sosyal ağ, günümüzde online ticaret için çok elverişli bir duruma gelmiştir. Tabiki iyi kullanıldığında ve etkili yöntemler uygulandığında bu online ticaret girişimi büyük bir kazanç kapısı haline kolayca dönüştürülebiliyor.
İnternetten para kazanmak için kullanılan en kazançlı ve en etkili yöntemin satış ortaklığı sistemi olduğunu daha önceki eğitimlerimizde sık sık vurgulamıştık. Bu olgu, bu eğitimde de değişmemekle beraber satışları facebook üzerinden gelen trafik ile gerçekleştirmeyi hedeflemektedir.
Facebook ile satış ortaklığı sistemi kısaca şu şekilde çalışır;
1. Seçilen ürün, konu ve alanla alakalı kişiler tespit edilir.
2. Bu kişilerle arkadaşlık sağlanarak binlere müşteri oluşturulur.
3. Müşteriler facebook aracılığı ile ürün satışının yapıldığı web sitesine yönlendirilir.
Bu siteler kendi siteniz olabilir veya herhangi bir ürüne ait satış sayfası da…
Şimdi kısa bir hesap yapalım ve işleyişe kısaca göz atalım
1 ürün satmak için ortalama olarak 60-70 kadar kişiye
ulaşmamız gerekmektedir.
Facebook üzerinden günde 4-5 adet ürün satışı gerçekleştirebilmek için ortalama 400 kişiye ulaşmak yeterlidir.
Bu kişiler öyle ziyaretçiler olmalı ki onlara sunduğumuz ürünlerle ilgilenmeliler ve bu ilgi boşuna olmamalı. Yani 400 kişiden kesin 4-5 başarılı satış gerçekleştirebilelim.
Aşağıdaki senaryoyu inceleyin;
Toplam Arkadaş Sayısı : 4999 ( Arkadaş limiti 4999 ile sınırlıdır)
Toplam Hayran : 50,000+ (Facebok Hayran Sayfasını beğenen kişiler)
Hayranlardan internet sitesine gelen ziyaretçi : 400 – 600 ( her gün )
Ortalama Satış : 5 – 8 adet Her gün
Bu şekilde Ortalama Gelir Her Gün : 200TL – 300TL
Yukarıdaki gibi bir altyapıyı oluşturmak normal şartlarda birkaç yıldan daha fazla sürer, fakat bu eğitimde öğreneceğiniz metotla bu sistemi 1 aydan daha az bir sürede kurabileceksiniz. Bunun için aşağıdaki adımları gerçekleştirmelisiniz. Ama öncesinde ne satacağınıza karar vermelisiniz ve müşteri kitlenizi bu kararın sonucuna göre oluşturmalısınız kilit nokta tam burasıdır!
Ne satabilirim?
Xticaret eğitimini hatırlayın!
Xticarette bir çok ürün bulunuyor sağlık, para ve iş, diyet, tatto, borsa, yabancı dil eğitim setleri, bilgisayar tamir kitabı vs.
Bu ürün guruplarından birini seçerek kişi listenizi ona göre belirlemelisiniz.
Hatırlayın, internetten satış yapabilmek için müşteriler bizi google yoluyla buluyorlardı, burada ise durum farklı. Yani artık müşterilerin bize ulaşmasını beklemek yerine diğer koldan yani Facebook ile biz müşterilere ulaşacağız.
Bu alanda istediğiniz bir ürün seçin ve aşağıdaki yöntemleri uygulayarak müşterilerinize ulaşın. Ürün seçimini dert etmeyin herhangi birini seçebilir ve istediğiniz her ürünü pazarlayabilirsiniz çünkü müşteriyi siz belirliyorsunuz.

283 Okunma 10 Eyl 2015

Yorumlar


Sen de Yorumla!