Facebook’un Yeni Uygulaması: Notify

Facebook yeni mobil uygulaması olan Notify’ı kullanıcılarına duyurdu. İlk olarak iOS cihazlar için kullanıma sunulan uygulama (şu an için ABD için App Store’da), ileride diğer platformların marketlerinde de yerini alacak. 
Notify uygulaması ile Facebook, arkadaşlarınızın paylaşımlarını değil, gerçek haberleri temel alan, kategorileri ve yayıncıları kendinizin belirlediği haberleri size sunacak.
Facebook Notify
Takip ettiğiniz yayıncılardan yeni haber geldiğinde, bildirim ile sizi anlık olarak uyaracak. Bildirime tıklandığında ise, direkt olarak yayıncının sitesine yönlendirilecek ve habere ulaşacaksınız. Yeni uygulamanın haber içeriği alacağı siteler arasında Vogue, The Washington Post, CNN ve Mashable’ın bulunduğu söyleniyor. 
Facebook uygulamasından ayrı olarak sunulacak olan Notify, ilerleyen dönemlerde tüm ülkelerde kullanıma sunulduğunda, yayıncı sayısı da epey artacaktır. Hemen hemen her haber sitesi, bugün Facebook’ta da paylaşımda bulunuyor. Yeni Notify’ın bu durumu nasıl etkileyeceği ise şimdilik bilinmiyor. 
403 Okunma 15 Kas 2015

Yorumlar


Sen de Yorumla!