İLLA BİR SAVAŞ MI LAZIM ?
Orta Doğu haritasının yeniden çizilmeye başlandığı şu günlerde bu ülkede yaşayan bizlerin gözünün açılması olan bitenden haberdar olması neyin doğru neyin yanlış olduğunu bilmesi için, İlla da bu ülkenin savaşa girmesi mi lazım?

            Memleketin geriye dönük 15-20 yılına baktığımız da nerden nereye gelmişiz,nelere inandırılmışız nelerle avutulmuşuz bunları göremeyecek kadar kör,bunları duyamayacak kadar sağır yanlışlara karşı çıkamayacak kadar dilsiz miyiz acaba.

            Bakınız güneydoğu kaynıyor,üç beş çapulcuyla baş edemeyecek kadar  basiretsizmiyiz.Diyabakır,Mardin,Hakkari,kısacası bütün Güneydoğu  yakılıyor,yıkılıyor Emniyet güçleri ellerinden geleni yapıyor güya,Türkiye Cumhuriyetini yönetenler bir tarafta Rusya,bir  tarafta Suriye ile meşguller.Bir de Kuzey Irak eklendi son günler de neymiş efendim oradaki Peşmergeyi eğitmek için 600 asker gönderilmiş bu sayı 2000 e kadar çıkarılacakmış.Demezler mi insana kardeşim senin benim toprağımda işin ne  sen kimsin ki benim toprağıma giriyorsun? Diyecekler tabi ki neticede  dediler zaten.
            Sınır komşularının hakkını hukukunu toprak bütünlüğünü korumaz isen adam gün gelir senin toprağına girer o zaman gıkın bile çıkmaz.Sen Komşu devletlerin Başkanları ile oturup konuşmaz bir taraftan Peşmergeyle  diğer taraftan El Nusra,İşid,Öso gibi terör örgütleri ile iş tutarsan onlar da gelir senin 30 yıldır mücadele ettiğin PKK ile iş tutar.
            Orta Doğu karışıyor sınırlar yeniden çiziliyor Ey Davutoğlu ey Erdoğan  Aklınızı kullanın bu memleketi savaşa sürüklemeyin.Allah korusun böyle bir savaş çıkarsa eğer bunun adı 3.DÜNYA SAVAŞI  olur.Olan sizlere değil fakir fukaranın çoluk çocuğuna olur.Biz sizlerin kişisel kaprisleriniz yüzünden bizler sizlerin maddi çıkarlarınız yüzünden böyle bir savaşı istemiyoruz.Rusya İsmi Lazım değil Canlı Petrol Boru hattı oluşturan 1000 kusur Tankeri bombalayınca hop oturuyor hop kalkıyorsunuz.Kimse demiyor ki sana giren çıkan ne var da küplere biniyorsun.
            Yine söylüyorum Vatan için,Bayrak için  millet olarak  gerekirse tereddüt etmeden canımızı veririz.Ama ve lakin 3-5 tane salağın  kişisel menfaatleri için hiç kusura bakmayın kılımızı dahi kıpırtdatmayız.Öncelik vatan  olmalı şu Güney Doğuyu içine girdiği Cendereden kurtarmalıyız.YURTTA SULH CİHANDA SULH.

 

            
340 Okunma 13 Ara 2015

Yorumlar


Sen de Yorumla!