Sağlıklı bir hayat amaçlı gündelik en az 2 litre su içmemiz gerekmektedir . Su vücudumuz amaçlı bir sürü mühim olması sebebi ile susuz kalma durumlarında tespit edecek bir zaman içinde insanın ölümü ile sonuçlanacak hadiselerde meydana çıkabiliyor. Bunların yanında bir takım insanlar ise uzunca süre susuz kalması da şaşkınlıklara yol açıyor . İnsan susuz kaç gün yaşar konusundaki heyecan edilenlere ise şu şekilde yorum getirebiliriz.

İnsan Kaç Gün Susuz Yaşayabilir

İnsan susuzluğa kaç gün dayanabilir sualine kesinlikle bir yanıt vermek olası değil . Zira burada bir bir sürü çeşitli unsuz devreye girmekte. Gökyüzü sıcaklığı, vücudun gösterdiği etkinlik benzeri bir bir sürü faktör vardır. Benzer sürede insanın susuzluk müddetinde meyve kullanımı olup olmaması da mühim bir etkendir. Zira bir bir sürü meyvede su meydana geldiği amaçlı vücudun tespit edecek seviyelerde su ihtiyacını karşılama özelliği vardır.

Ortalama olarak kişilerin en pek 3 gün susuzluğa dayanabileceği söylenir. Evrensel bir kanaat oluşturmak amaçlı yeteri kadar haber olabilmektedir fakat bir takım insanlar bir sürü uzunca süre susuzluğa dayanabilmiştir. İnsan kaç gün susuz yaşar sualine yanıt verirken ortam şartları bir sürü mühimdir . Fakat standart bir bilgi olarak gökyüzü sıcaklığına ilişkili olarak insan vücudunun su gereksinimi aşağı yukarı olarak bir litre su ile insan 10 derece sıcaklıkta 10 gün yaşayabiliyorken 30 derecelik bir sıcaklıkta ise 8 gün yaşayabilmekte. 2 litre su ile bu sürelere bir kaç gün ek olarak eklemektedir. 40 derecelik gökyüzü sıcaklığında 10 litre su ile 7 gün hayata ihtimalide vardır.

Benzer Yazılar

Elon Musk Kimdir

Elon Musk Kimdir ?

06 Ara 2018

Yorumlar


Sen de Yorumla!