İNSANOĞLUNUN BİLİMLE  OLAN SERÜVENİ

Bilim, yöntem ve gerçekliklerden yararlanarak sonuç çıkarmaya çalışan yöntemli çalışma sürecine denir. Özellikle 18. Ve 19. yy’ın sonlarına doğru bu alanda yaşanan bazı yanlış fikirlerin yerine doğru kuramlar getirilerek büyük bir ilerleme yaşanmıştır. Yaşanan bu gelişmelere bağlı olarak her alanda pozitif gelişmeler meydana geldi. Bu alanlardan bir tanesi de  hiç şüphesiz  yaşanan teknolojik gelişmeler olmuştur. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte insanoğlu artık doğaya karşı üstünlük kurma mücadelesine giriyordu.

Teknolijik gelişmelerle birlikte yapılan araç ve gereçler insan hayatını oldukça kolaylaştırmıştır. Her alanda yaşanan gelişmelerin başında ise hiç şüphesiz  ulaşım ve haberleşme alanları başı çekmektedir. Önceleri insan ülkeler arası yolculukları yürüyerek yaparken ulaşımdaki  gelişmelere bağlı olarak bu gün artık özel uçaklarla seyahat etmek mümkün oluyor. Aynı şekilde insanlar çok eskiden dumanla haberleşirken bu gün artık hemen hemen her insanda cep telefonu bulunuyor.

1960 yılından itibaren yapılan internet çalışmaları sonucunda bu gün dünyanın en ücra köşesinde yaşanan gelişmeleri an be an takip edebiliyoruz. İnsanlar evlerinden çıkmadan dünyanın başka bir yerinde beğendiği bir şeyi internet sayesinde satın alabiliyor.  Kısacası bilim alanında yaşanan gelişmelerle yapılan teknolojik aletler bu gün insan hayatında inanılmaz değişikliğe neden olmuştur. Elbette sonuçları itibari ile değerlendirecek olursak yaşanan olumlu gelişmelerin yanında olumsuz gelişmelerde yaşanmıştır. 
341 Okunma 28 Kas 2015

Yorumlar


Sen de Yorumla!