Hesap Güvenlikleri
Son zamanlarda hesaplarımız oldukça güvenlik tehlikesinin altında. Anlatacağımız yöntemlerle tüm hesaplarınızın güvenliğini arttırabilirsiniz. Facebook, Twitter, Google, Microsoft ve Apple gibi şirketlerin yanında bankalarda iki aşamalı doğrulama yöntemi kullanır. Şifrenizi girdikten sonra gerek kısa mesajla, gerekse uygulama üzerinden ikinci doğrulama kodunuzu almanız yararınıza olacaktır.

Tek kullanımlık doğrulama kodunu örneğin Facebook için ayarlar altındaki güvenlik seçeneğinden iki aşamalı doğrulamayı tıklayarak açabilirsiniz. Google ve Microsoft için ise indireceğiniz uygulamadan sonra etkinleştirebilirsiniz. Telefonunuz parmak okuyucusunu destekliyorsa uygulamalara tanımlamanız yararınıza olacaktır.

Telefonunuz akıllı değilse cep telefon numaranızı hesaplarınıza ekleyerek güncelliğini sağlayınız. Sonrasında kısa mesajla kodlarınızı almanız mümkün olacaktır. Şifre belirlerken en az altı basamaklı oluşturun. Şifrelerinizi ardışık harf ve rakamlar dışında oluşturmalı, en az bir büyük harf ve en az bir noktalama işareti koymalısınız. Bunların her biri hesaplarınızın güvenliğini sağlamakla birlikte veri kaybını da önleyecektir.

663 Okunma 05 Mar 2016

Yorumlar


Sen de Yorumla!