iPhone Format
Elinizde bir iPhone varsa güncelleme sırasında telefonunuz açılmadıysa, ya da telefonunuza sıfırdan bir kurulum yapmak istiyorsanız sizlere yardımcı olacağız. iPhone sıfırlama işi, aslında Android işletim sistemine göre daha basit diyebiliriz. iPhone telefonunuzu herhangi bir nedenden sıfırlamak istiyorsanız bu yazıyı okumaya devam edin.

Öncelikle iPhone modellerin tümünde de iki çeşit sıfırla vardır. Bunlardan birinci yöntemimiz telefonu herhangi bir bilgisayarolmadan sıfırlamak, ikinci yöntem ise iTunes üzerinden telefonu sıfırlamak. Aslında telefon açılmıyorsa sadece iTunes üzerinden sıfırlayabildiğimizi de belirtmek isterim. Birinci yöntem için telefonun ayarlar, genel menüsünden sıfırlayı tıklayın.

Burada çeşitli seçenekleri göreceksiniz. Tüm verileri silmek için tüm verileri ve ayarları sil seçeneğini tıklayın. Varsa parolanızı girin, telefonunuz kısa bir süre sonra fabrika ayarlarına dönecek ve açılacaktır. Eğer güncelleme sırasında telefonunuz takılı kalmış ve açılmamışsa, telefonunuzu yazılımsal bir nedenden dolayı sıfırlamak istiyorsanız iTunes ile sıfırlama yöntemini kullanabilirsiniz. Bunun için telefonu kablo ile bilgisayara bağlayın. Sonrasında iTunes üzerinden iPhone telefonunuzu tıklayıp sıfırla deyin. Burdan sonrası çok basit. İnternet üzerinden en güncel sürüm Apple sunucu tarafından indirilip telefonunuza kurulacaktır. Yedekleme yaptıktan sonra telefonunuzu sıfırlayabilir, isterseniz yedekleme olmadan fabrika kurulumu yapabilirsiniz.
Yazılım yaklaşık 1 saat sonra inecek ve telefonunuza kurulacaktır. Kurulum bittikten sonra eğer yedekleme kullandıysanız, bu yedeği iTunes üzerinden seçtiğinizde telefonunuz eskisi gibi kullanıma açılacaktır. Yedekleme seçmezseniz, tüm uygulamaları elle indirmeniz gerektiğini hatırlatırız. Kişiler, takvimler, notlar gibi verilerinizi iCloud üzerine yedeklediyseniz, kullanıcı adı ve şifrenizden sonra yedek telefonunuza yüklenecektir.

358 Okunma 05 Mar 2016

Yorumlar


Sen de Yorumla!