SEO pazarında hizmet verici birey ve şirketlerin sayısı arttıkça müessesesel kimliğin savunmasına karşı ek olarak kalifiye SEO çalışmalarının inşa edilmesi ihtiyacını yarattı. Bu gereksinim doğrultusunda zaman içerisinde Müessesesel SEO terimi doğdu.
Projeye özel, müessesesel kimliğine kayıp getirmeyecek, az ve uzunca aşama hedeflerin belirlendiği ve hedeflere karşı çok ayrıntılı hazırlanarak tatbik edilen SEO çalışmasına Müessesesel SEO Çalışması denir.

Kurumsal SEO Ne Türlü Yapılır?

Aslında bu suali ” Müessesesel SEO Ne Türlü Yapılmalıdır?” halinde sormalıyız. Zira son zamanlarda üzgünüm yapılmış olan pekçok SEO çalışmasına ” müessesesel ” kelimesinin cazibesini kullanmak yerine Müessesesel SEO denmektedir. Üstelik işi abartıp verdiği backlink paketi hizmetine bile müessesesel SEO yaftanını yapıştıranları rastlamak olası . O takdirde müessesesel SEO ne türlü yapılmalıdır?
  • Kesinlikle sektör ve rakip tahlili yapılmalıdır.
  • Hizmet verilecek projenin her ayrıntıyı ile ilgili bilgi sahibi olmak gerekir. Internet sitesinin her sayfasını iş öncesinde inceleyip, çözümleme etmek gerekir.
  • Proje sahibi birey ya da firma ile bir araya gelip, 1-3-6 maaş ve senelik hedeflerin belirlenmesi gerekir.
  • Klasik SEO çalışmalarından ayrılıp , projeye özel SEO taktiği oluşturulmalıdır.
  • Sosyal Basın Optimizasyonu (SMO) yapılmalıdır.
  • Belirlenen sürelerde müessesesel seviyede ayrıntılı raporlama yapılmalıdır.
seo nedir
Kurumsal SEO ile ilgili sık sık sorulan sorular:

Kurumsal SEO pahallı mıdır?

Kurumsal SEO hizmeti çok ek olarak ayrıntılı ve uzunca nefesli olacağı için evet ferdi SEO hizmetlerine yönelik fiyati ek olarak yüksektir.

Sadece firmalar mı müessesesel SEO yaptırabilir?

Sadece firmalar yaptırmak zorunda değil. Ancak dik fiyatları amacıyla yalnızca kocaman şirketlerin seçim ettiği bir hizmettir.

Sadece SEO firmaları mı Müessesesel SEO hizmeti verir?

Bireysel olarak personel bireyler de Müessesesel SEO hizmeti verebilir. Bununla Birlikte kocaman şirketler müddetçe ek olarak huzurlu müdahale edebilmek, her adımdan haberdar olabilmek ve fiyatları düşürebilmek yerine bizzat SEO departmanını kurmayı seçim edebilmektedir.
Müessesel=Kurumsal
579 Okunma 15 Kas 2015

Yorumlar

Yorumlar(1 )

Sen de Yorumla!