SEO nedir sualine burada yanıt vermek mahaline sizlere müessesesel SEO’nun ne meydana geldiğini anında anlatmaya çalışalım. Ama SEO nedir ve ne türlü yapılır heyecan ediyorsanız da buradan ilgili yazımızı okuyabilirsiniz. Hemen asıl konumuza dönecek olursak, seo ve müessesesel seo arasındaki farkların neler olduğuna beraber bakalım.

Kurumsal SEO Nedir?
Kurumsal şirketlerin bulma motorlarında sektörleri konusunda yapılmış olan sorgularda üst sıralarda yer alarak kullanıcılara görünmelerini sağlamaya karşı çalışmaları içeren dijital pazarlama ve marka iletişimi yoludur .
Neden ”Müessesesel” SEO
Başına müessesesel gelmesinin elbet ki mühim bir sebebi var. Bulma motorlarında bu hizmeti almak talep eden bilinçli üyeler SEO danışmanlığından ziyade çalıştıkları müessesesel firma amaçlı bu hizmeti almak istiyorlarsa sorgularının başına müessesesel kelimesinin eklenmesi gerektiğini bilir. Bunun mühim bir sebebi de emellerinin sadece bulma motorlarında üst sıralara çıkmak değil müşterilerine kuvvetli bir görüntü çizmeleri gerektiğidir. Elbet ki kuvvetli markalar da arama bulma sitelerinde en üst sıralarda yer almak ve oradaki satışdan da yararlanmak isterler ancak bir amaçları bu değildir.
Bu durumu örnek ile göstermek gerekirse;
farzedelim ki sektördeki en kocaman kargo firmalarından Yurtiçi Kargo Google’da ”kargo” kelimesi yazıldığında çıkmıyor. Bunun mahaline hiç adı dahi duyulmamış çok ek olarak minik boyutlarda kargo firmaları bulma sonuçlarında yer ediniyor . Bu civarı kuvvetli ve pazarında ad yapmış bir marka olarak Yurtiçi Kargo amaçlı bu kocaman bir prestij endişe olabilir kendileri amaçlı . Haliyle bu vaziyetin düzeltilmesi amaçlı SEO çalışması yaptırmak talep eden firma bunu müessesesel marka imajlarına kayıp vermeden yaptırmak arzu eder . Hepinizin de bildiği benzeri üst sıralarda çıkmak uğruna markayı ayaklar altına alan yollarla kimi SEO çalışması yapan firmalar meydana geldiği aşikar. Müessesesel SEO çalışması yaptırmak talep eden bu kocaman firmalar bu benzeri vaziyetlere düşmek istemezler. Bu nedenle ifade edilecek meydana gelen SEO çalışmasının marka imajlarına kayıp vermeden profesyonelce inşa edilmesi gerekiyor . Minik ölçekteki ek olarak lokal tarzda personel firmalar amaçlı bu konu bu civarı mühim olmasa da belli büyüklükteki ve belli bir çizgisi meydana gelen markalar amaçlı epeyce mühim bir konudur ifade edilecek meydana gelen müessesesel SEO’nun biçimi .
Bizim amaçlı bu konu çalıştığımız bütün ölçekteki firmalar amaçlı olabilitesi yüksek olsa da bütün ajanslar benzer hassasiyette meydana gelmediği amaçlı SEO kelimesinin başına müessesesel gelmesi sektörde yepyeni bir kelimeyi de türetmiştir.
Bu nedenlerden ötürü müessesesel bir SEO çalışması yapılacaksa şayet bu çalışmayı yapacak ajansın marka bilgisi ve kurumsallık zihniyeti içerisinde olması nihai derece mühimdir . Yoksa üst sıralarda yer alacağız derken markanızın ayaklar altında bulunması kaçınılmaz bir durum olabilmektedir .

Kaynakça: http://ihtiyacvarsa.com/kurumsal-seo-nedir-nasil-yapilir/

413 Okunma 12 Ara 2015

Yorumlar


Sen de Yorumla!