LG Android akıllı telefon 29 TL

Güney Koreli cep akıllı telefon üreticisi LG, Android işletim sistemiyle çalışan TracFone LG Prepaid Lucky LG16 modelini dünyanın en büyük alışveriş sitelerinden Walmart aracılığıyla satışa sundu.

En uygun fiyatlı akıllı telefon üretiminde özellikle Asya kıtasına rekabete giren firma sayısı gün geçtikçe artıyor. Son olarak DataWind şirketi tarafından 40 TL’ye Hindistan’da akıllı telefon üreteceğini duyurmuştu. Ancak LG firması hızlı bir girişimde bulunarak, daha ekonomik bir model olan TracFone LG Prepaid Lucky LG16 akıllı telefonunu üstelik 29 TL (10 Dolar) gibi bir bedelle satışa sundu bile. 29 TL’lik modeliyle LG, Android akıllı telefon pazarında en ucuz telefonu satışa sunma konusunda 1’inci sıraya yükselirken, öyle görülüyor ki, uzun bir süre bu unvanını koruyacak.

TracFone LG Prepaid Lucky LG16 incelemesi yapacak olursak, 1.2 GHz hızında ve çift çekirdek işlemci sahibi LG akıllı telefon, 3.8 inçlik bir ekranı bulunuyor. Kullanıcısına 4 GB dahili hafızayla sunulan akıllı telefon, Micro SD kart desteği ile hafızası 32 GB kapasitesine kadar yükseltilebiliyor. 3 MP değerinde bir adet kameraya, 4.0 Bluetooh özelliği de bulunuyor. WiFi ve DataWind’in 2G özelliğiyle üreteceği telefonun aksine 3G hizmetiyle kullanıcısına merhaba diyen LG, Android 4.4 KitKat işletim sistemini kullanıyor.

LG Android akıllı telefon modelinin satışa sunulduğu birçok kaynakta belirtiliyor olsa da, Güney Koreli şirketten konuyla ilgili resmi bir açıklama henüz yapılmış değil.

Maarif Gazete
291 Okunma 18 Kas 2015

Yorumlar


Sen de Yorumla!