LG g5
Mobil pazarda Apple ve Samsung ön plana çıksa da bu büyük pastanın bunlarla sınırlı kalmadığını biliyoruz. Özellikle televizyonda ve önceki yaptığı telefonlarda kullanıcıyı kendine bağlayan Lg, Apple gibi dev bir şirkete ekran tedarik eden şirket olmuştur. Görüntü kalitesi konusunda üstünlüğünü elden bırakmayan Lg, Android telefonlarla kendi farkını kullanıcıya göstermeyi amaçlamaktadır.

 Mobil Dünya Kongresinde tanıttığı Lg G5 modeli kullanıcıya adeta bu pazarda bende varım demektedir. Biz kısaca Barcelonada tanıtılan telefonun özelliklerine deyinelim: Telefonun ekranı 5.3 inç, boyutu 149.4 x 73.9 x 7.7 MM 159 gram. İşletim sistemi Android’in en güncel sürümü olan 6.0 Mashmallow barındırmakta. İşlemcisi ise S820 olarak göze çıkıyor. Ram 4gb , kamera 16 iken ön kamera 8MP. Depolama hafızasını geniş tutan Lg , 32 gb bir alan verirken, 200Gb microSD ile hafızayı arttırma seçeneği sunuyor.

Bağlantı konusunda telefonu zengin tutan Koreli şirket, Wi-fi ve Bluetooth 4 haricinde Nfc gibi ek konuları da ihmal etmemiş. G4 ile karşılaştırdığımızda yeni modelin metal kasaya sahip olduğunu söyleyebiliriz. Bunun yanında ses tuşları telefonun sol tarafına koyulmuş. Telefona parmak izi sensörü koyan Lg, bu tuşa home görevi de atamış. Gri , beyaz, pembe ve altın renk seçenekleriyle karşımıza çıkan g5 şimdiden Lg Türkiye sitesinde reklam olarak gösterilmeye başlandı. 15 Mart ayında Lg g5 için Türkiyede bir etkinlik yapacak.

Yapılacak etkinlikte fiyat ve telefonun çıkış tarihi gibi bilgileri verecek olan Koreli dev şirket, Türkiye pazarında gücüne güç katmayı amaçlayacak.
306 Okunma 05 Mar 2016

Yorumlar


Sen de Yorumla!