Microsoft’un Windows Phone 8.x kullanıcılarına özel olan Lumia Camera (eski adıyla Nokia Camera) uygulamasını Windows 10 Mobile için kullanıma sunmadı. Dolayısıyla telefonlarını Windows 10 Mobile’a yükseltenler ya da yükseltmeyi planlayanlar DNG RAW, canlı görüntüler, daha hızlı ve sürekli odaklanma ve video çekiminde surround ses desteği sunan Lumia Camera’nın saydığımız tüm özelliklerini kullanamayacak.

Windows 10 Mobile kullanıcıları uygulamayı sadece Windows Phone 8.1’e dönüş yaparak yükleyebilir. Kullanıcılar daha sonra Lumia Camera yüklü bir şekilde tekrar Windows 10 yükseltme gerçekleştirebiliyor.

İlginizi çekebilir; Huawei Mate 8: İlk canlı görüntüler ve fiyat
Ancak Microsoft beklendiği gibi Lumia 1020’yi bu sınırlamanın dışında tuttu. Lumia 1020 kullanıcıları telefonlarını Windows 10 Mobile sürümüne yükseltseler dahi Lumia Camera uygulamasını indirebilecekler. Windows 10 Mobile kullanan diğer Lumia kullanıcıları kamera uygulamasını indirmek istediklerinde “Bu uygulama cihazınız ile uyumlu değil” uyarısıyla karşılaşacak.

Lumia 1020 kamera özellikleri
Lumia 1020’de f/2.2 diyafram açıklığına sahip 6 lensli Carl-Zeiss optiğin eşlik ettiği 41MP çözünürlüklü PureView kamera yer alıyor. optik görüntü sabitleme teknolojisine sahip arka kameraya LED flaş, Xenon flaş ve manuel ayarlamalar eşlik ediyor.

Windows 10 yüklü Lumia 1020 kullanıcıları Lumia Camera uygulamasını buradan indirebilir.

“Lumia Camera”, Windows 10 yüklü Lumia 1020 için yayınlandı

338 Okunma 27 Kas 2015

Yorumlar


Sen de Yorumla!