Mhp de muhaliflerin  başında ise Sinan Oğan geliyor. Bugün  günü Genel Merkez’e karşı resmen bayrak açacak olan olan Oğan, önce tüzük kurultayı peşinden seçimli olağanüstü kurultay için Bahçeli’ye çağrıda bulunacak.
Akşener sahnede

Muhalif kanatta heyecanla beklenen karar ise Meral Akşener’den geldi. Akşener, haftaya liderlik mücadelesini gireceğini bir deklarasyonla açıklayacak. Akşener, muhalefetin imza toplamasına gerek kalmadan tüzük kurultayı ve seçimli olağanüstü kurultayın toplanmasını isteyecek. Ayrıca muhalif isimlerin daha güçlü isim olarak görülen Akşener çevreında toplandığı öğrenildi. Müsavat Dervişoğlu dün resmi Twitter hesabından Akşener’in genel başkan adayı olduğu açıklarken, “Akşener’in genel başkanlık için isminin geçmesi bazı çevrelere çok fazla hastalık vermiş olacak ki, derhal her alanda manipülatif haberler yayınlanarak aday olmayacağına dair dedikodular yayılıyor. Merakınızı gidermek için söylüyorum: Her gün onlarca defa görüştüğüm Akşener, MHP genel başkan talibidır. Fazla kafa karışıklığına gerek yok doğrusu” dedi.

Eski MHP’li bakanlardan Gün Sazak’ın oğlu Süleyman Sazak ve eski İzmir İl Başkanı Müsavat Dervişoğlu’nun delege bazında “zayıf desteğe” haiz olduğu belirtiliyor. Genel merkez yönetimi ise muhalefet kanadındaki minik bir yaprak kıpırdanmasını dahi izlemeye aldı. Muhalif adların hangi gerekçelerle olağanüstü kurultay çağrısı yapacaklarını dikkate alacak olan Genel Merkez yönetimi, “kesin ihraç istemiyle disipline sevk” tabancasını çekmeye hazırlanıyor.
İlk neşter Okumuş’a

 

Öte yandan MHP Genel Merkezi, eski Genel Başkan yardımcısı Nazif Okumuş’a Genel Başkan Devlet Bahçeli’ye yönelik eleştirilerini değişik platformlarda sürdürdüğü nedeni öne sürülerek disiplin incelemesi başlattı. Böylece muhalif Kanada ilk ihraç neşteri vurulmuş oldu.
288 Okunma 16 Kas 2015

Yorumlar


Sen de Yorumla!