Pepsi’nin Yeni Akıllı Telefonu Pepsi Phone P1 Çıktı!

Bundan önce yalnız söylentiden ibaret olan Pepsi akıllı telefonu nihayetinde çıktı. Pepsi Phone P1 adındaki aletin tüm özellikleri ve detayları haberimizde.
İnternet ortamından yaklaşık olarak 1 ay öncesine kadar ilginç bir halde kola markası Pepsi’nin akıllı telefon işine girebileceği ve derhal arkasından da bu işin ciddi olduğunu ortaya çıkan sızıntılar ile anlamıştık. Şimdi ise kanlı canlı olarak satışa çıkartılan Pepsi’nin akıllı telefonu Pepsi Phone P1 adın almış.
Pepsi ile yapılan antlaşma ile cihazın üretimi Çin asıllı Shenzhen Scooby Communication Equipment adlı bir firma tarafınca gerçekleştirilmiş. çok ilginç bir adım atan Pepsi’nin telefonu tasarımsal olarak Çin asıllı makaralara çok benziyor. Tasarımında alüminyum bir kasa kullandığını da söyleyelim.
Teknik özelliklerine bakacak olursak orta seviyede konumlanacak olan Pepsi’nin akıllı telefonun 5.5”Full HD tutarındaki 2.5D bir ekrana haiz durumda. MediaTek üretimi olan 1.7 Hz hızında MT6592 8 çekirdekli çip setini açıklayan ARM Mali-450 MP4 GPU birimini de beraberinde destekliyor. 2 GB RAM kullanacak olan Pepsi Phone P1 ek olarak 16GB depolama kapasitesina sahip.

Şu anda bakmış olduğumım Çin bazlı JD isimli alışveriş sitesinde 300 TL’ye denk gelen fiyata satışa çıkan aygıt fiyat etiketine göre çok iyi özelliklere sahip olarak ve arkada oldukca ilginç gelecek Pepsi logosuyla satışa çıktı.
325 Okunma 20 Kas 2015

Yorumlar


Sen de Yorumla!