Pil Tüketimini Azaltmak
Herkes aldığı telefonun pilinden tasarruf etmek ister. Ama her defasında iPhone için az pilin gittiğini düşünür. Alsında anlatacağımız birkaç özellikle pilinizin daha uzun gitmesini sağlayabiliriz. İos 9 ile gelen yeni bir özellik bizim en büyük yardımcımız olacaktır.
 Ayarlardan düşük güç modunu açın: Düşük güç modu, telefonun ekran parlaklığını, ekran ışığını, internet bağlantısını, konum servisleri gibi çabuk pil tüketen uygulamaları geçici olarak devre dışı bırakır. Ama üzülmeyin, siz kullanmak istidiğinizide size engel olmaz. Bu özellik pili düşündüğü için arka planda uygulama yinelemesini ve güncellemeleri deevredışı bırakır. ikinci yöntemimiz olarak uygulamaları arka planda yenilemelerini engelleyin: düşük güç modunu kullanmak istemeyenlerin yanında ekstra bir yöntem olarak öne çıkar. Ayarları açın, orada görünen uygulamaların üzerine tıklayıp arka planda uygulama yenilemeyi kapalı hale getirin.

Son bir yöntem olarak ise konum servislerini kapatın: Konum servisleri her defasında konumunuzu kullanır. Bu, telefonunuza pil harcatır. Ayarlardan gizlilik seçeneğine dokunup konum servislerine gidin. Burada uygulamaların içine girip kullanırken seçeneğini işaretleyin. Böylelikle uygulamaları açmadığınız süre içinde piliniz size kalacak, uygulamayı açtığınızda ise işiniz yarım kalmayacaktır.

406 Okunma 05 Mar 2016

Yorumlar


Sen de Yorumla!