Daha önce Apple’ın gelecek yıllarda iPhone modellerinde OLED ekran teknolojisini kullanacağı söylentilerini duymuştuk ancak, bu durum OLED ekranların önümüzdeki yıl iPhone 7 modellerinde kullanılacağı anlamına gelmiyor.

Yeni yayınlanan bir rapora göre Apple, 2018 model iPhone’ları için OLED ekran panellerini kullanacak ve bu konuyla alakalı olarak tedarikçi firma Samsung ile görüşmelerde bulunuyor. Korea Times’ın haberine göre  bir Samsung yöneticisi, Apple ve Samsung arasındaki görüşmeler hakkında bazı bilgiler verdi.

Yüksek rütbeli olduğu iddia edilen bir Samsung yöneticisinin KoreaTimes gazetesine verdiği demeçte; “Samsung Display geçtiğimiz günlerde gelecek iPhone modellerine küçük ölçekli OLED ekranlar tedarik etmek için Apple ile görüşmeleri yeniledi ve OLED ekranlı iPhone’ların 2018 civarında olduğuna inanıyorum, birkaç yıl içinde piyasaya sürülecek” dedi.

2016 yılında iPhone 7, 2017 yılında ise iPhone 7S’in piyasaya sürüleceğini düşünürsek, OLED ekranlar muhtemelen 2018 yılında tanıtılacak olan iPhone 8 modellerinde yer alacak.

Samsung’un OLED ekranları iPhone’larda kullanılacak

270 Okunma 25 Kas 2015

Benzer Yazılar

Youtube Red Nedir?

Youtube Red Nedir?

05 Mar 2016
Samsung Format

Samsung Format

05 Mar 2016

Yorumlar


Sen de Yorumla!