Sedef Hastalığı ve tedavi yöntemi
Sedef hastalığı devamlı tekrarlanma olasılığı yüksek bir deri hastalığıdır. Sedef hastalığı, bir cilt rahatsızlığıdır. Diğer organlarla herhangi bir ilgisi bulunmaz. Hastalık, genetik bir yayılma gösterir.
 Sedef hastalığının oluşmasını veya tekrarlamasını sağlayan etkenler, stres, fazla güneşe maruz kalmak, kullanılan değişik kronik rahatsızlık ilaçlarıdır. Sedefin yeniden tekrarlamaması için mümkün olduğunca az ilaç tüketilmesi, hastanın çok yorulmaması ve rutin stresten uzak tutulması gerekir. İnsan vücudunda; kabuklanma, kırmızı iltihaplı minik yaralar, soyulma, çatlama, su toplama, küçük kırmızılıklar gibi birçok farklı şekilde görülebilir.
 Genetik olduğu için nesilden nesle aktarılır, ayrıca kronik olması, sürekli olarak yenileneceği anlamına gelmektedir. Sedef hastalığının sanıldığının aksine tedavi olanağı vardır. Çok kolay ve başarılı bir şekilde hastaya tedavi uygulanabilir ama sürekli olarak kendini yenileyebilen bir hastalık olması nedeniyle tedavi uygulanmış da olsa hasta, potansiyel bir sedef hastasıdır.
 Özellikle stresli olan hasalar, sedef hastalığının sık sık yenilenmesi gibi bir kötü durumla karşı karşıya kalır. Aslında sedef hastalığının en kalıcı tedavi yöntemi, yaşam kalitesinin arttırılmasıdır. Yaşam kalitesi, stresi azaltır ve hastalığın devamlı olarak kendini yenilemesinin en önemli nedeni bu sayede ortadan kalkmış olur. Daha sonra, yaralara kesinlikle doktorun bilgisi dışında bir müdahalede bulunulmaması, tedavi için gereken bir durumdur. Yine de rahatsızlığın tam olarak sedef olup olmadığının öğrenilmesi için ve tedavisi amacıyla bir doktora danışmalısınız. Sağlıklı, mutlu ve sorunsuz bir yaşam dileriz.

333 Okunma 06 Mar 2016

Yorumlar


Sen de Yorumla!