Süt İçmek Neden Önemlidir.
Süt içmek bütün insanlar için oldukça gereklidir. Vücudumuza gereken proteinleri veren sütü küçükten büyüğe herkes içebilir. Özellikle çocuklar için çok faydalı olan sütler çocuklarda kemik gelişimine çok yardımcı olur. Gelişim için çok gerekli olan sütü her gün tüketmelerini öneriyoruz. Özellikle annelerin bu konuda dikkatli olması gerekir.

Çocuklarınıza kahvaltılarda çay yerine bir bardakta olsa süt içirmeniz çok daha doğru bir karar olacaktır. Bu sebeple çocuklarınızı küçük yaşta süte alıştırmanız gerekmektedir. Bunu süt içeren tatlılarla ve daha buna benzer pek çok yöntemle de yapabilirsiniz. Süt içmenin faydaları saymakla bitmez. Bunlara birkaç örnek verelim Süt içmek yukarıda da söylediğimiz gibi çocukların kemik yapısının gelişmesine destek olur. Çocukların gelişme döneminde çok narin olduklarını biliyoruz. Süt içen çocuklar kemik gelişimi için gerekli kalsiyumu almaktadır. Bu yüzden süt içen çocukların içmeyen çocuklara göre çok daha fazla geliştiği görülmektedir.

Yine alınan kalsiyum sayesinde çocuklar daha sağlıklı dişlere ve diş köklerine sahip olurlar. Bunun sebebi ise sütten alınan kalsiyumun dişleri ve diş köklerini güçlendirmesidir. Bunun yanında sütü tüketen çocuklar hastalıklara karşı direnç kazanırlar. İçerisinde sayısız vitamin bulunan süt sayesinde vücut hastalıklara karşı daha dirençli olur. Özellikle doğumdan sonra anneden içilen anne sütü çocukların büyümesinde çok faydalıdır. Bu yüzden çocukların en az 2 yaşına kadar emzirilmesi uzmanlar tarafından önerilmiştir.

360 Okunma 06 Mar 2016

Yorumlar


Sen de Yorumla!