Bilindiği üzere  (BOP) açılımı ile Büyük Ortadoğu Projesi  Amerika tarafından üretilmiş İSRAİL çıkarlarına  uygun olan BÜYÜK İSRAİL’in kurulmasına  ortadoğu’ nun yeniden şekillenmesine hizmet eden bir projedir.Küresel güçler  yüz yıllardır Ortadoğu daki  zengin petrol kaynaklarına ulaşmak için mücadele etmektedirler.Bugün Ortadoğu da  büyük oyunlar oynanmakta daha önceki yazılarımda da bahsettiğim gibi  Ortadoğu haritası  yeniden çizilmek istenmektedir.Arap Baharı adı altında  birçok Ortadoğu  ülkesi yakılmış yıkılmış ve küresel sermayeye boyun eğdirilmiştir.Tunus- Libya- Mısır-Irak-Suriye-Yemen  ve yakında bunlara birde İran ve Türkiye eklenecektir.
 
 
Küresel güçler Suriye-İran ve Türkiye dışında yukarda bahsettiğim ülkelerde oyunlarını oynamış ve istediklerini elde etmişlerdir.Bilinmesi gereken şudur ki  her zaman oyunun kuralını koyanlar kazanır.Oyuna sonradan dahil olanlar sadece piyondurlar.
Kuzey Irak da Saddam  Amerikanın desteği ile geldi  ve Oyundaki rolü bitince yine Amerika vasıtasıyla ipi çekildi.Küresel güçler bir coğrafyayı elde etmek istediklerinde  Maddi ve Manevi olarak  o bölgenin içini boşaltırlar.Nasıl mı Irak’ı ele alalım Irak oyunların sonunda  iki ye bölündü  gerçekleşmesi gereken bölünmeden yine Amerikanın desteklediği Barzani  kuzey Irak da Özerkliğini ilan etti.Birde Suriye örneğini ele alalım öncelikle bir mezhep çatışması başlattılar şia ve Sünnileri karşı karşıya getirdiler.Bu durumu bölgenin diğer ülkelerine de yaydılar.Amaç İsrail Çıkarları doğrultusunda Fırat ve Ni Arasında Büyük İsrail in kurulması.Bu oyun oynanırken bölgenin insanları,inanların dini,mezhebi,etnik kökeni aklınıza ne gelirse bölmek ve parçalamak için her şeyi yaptılar ve yapmaya devam ediyorlar.
Dünya da Basın Yayın ellerinde insanlara algı operasyonları ile yaptıklarının doğru olduğuna inandırmaktadırlar.
Suriye’ ye  bir bakalım.Öncelikli olarak, Türkmen Dağı olarak adlandırılan bölgede  Türkmen Dağı diye bir Dağ sözkonusu değil Burada  Savaşanlar yerel Türkmenler değil, Sultan Murat Tugayları adını taşıyan, Türkmen olduklarını iddia eden silahlı terör örgütüdür. Tıpkı kendini Müslüman olarak gösteren IŞİD gibi…
IŞİD,Özgür Suriye Ordusu,El Nusra  ve Sultan Murat Tugaylarının amacı Suriye Koridorunun kurulması ve bu koridor sayesinde Türkiye, İran, Suriye arasında sıkışmış olan Kuzey Irak Kürdistanın Dünya’ya açılmasıdır.Kürdistanın kurulması  Yahudi Barzaninin İsraile hizmetini daha fazla göstermesini sağlayacaktır.
 için her türlü insan, silah, lojistik kısacası her türlü destek Amerika ve müttefiki olan ülkeler tarafından TIR’larla verilmektedir.
Batı Blokuna karşılık, Rusya, İran ve Çin’den oluşan Doğu Bloku ise buna müsaade etmemek için Suriye’ye destek vermektedir.
Rus savaş uçakları 15 Kasımdan sonra Suriye’den Irak’a, IŞİD’in petrol taşıyan 500 tanker ve tankı imha etti. (Bu tankerlerinde bir Türk’ firmasına ait olduğu iddia ediliyor.) Rusya Devlet Başkanı Putin in dediği gibi Canlı Petrol hattı kuran ve işleten küresel sermaye şirketleridir.Buna karşı çıkanda Doğu Blokudur.Sözün kısası şudur.Batı Bloku Ortadoğuyu parselleyeceğim ve buradan paylanacağım diyor,Doğu Blokuda buna izin vermem diyor.Olan ordaki garip gurubaya oluyor.
Bunun ardından Suriye ve Rusya Türkmenleri vuruyor haberleri troller tarafından yayılmaya başlandı.
Arap, Kürt, Türkmen veya Amerika ile müttefikleri tarafından kurulan, desteklenen Müslüman kimliği adı altında faaliyet gösteren IŞİD, Türkmen kimliği adı altında faaliyet gösteren Sultan Filanca Tugayları da dahil, Suriye’yi parçalamaya çalışan her örgüt teröristtir!
Tıpkı Türkiye Topraklarında, eli silahlı ülkeyi bölmeye çalışıp özerklik ilan etmeye çalışan PKK gibi…
(PKK’ nın silahlanması için de kimlerin destek verip göz yumduğunu hepimiz çok iyi biliyoruz)
Sultan Murat Tugayı’na, yok Sultan Filanca Tugayına destek olmak milliyetçilik değil, Suriye’ye düşmanlık üzerinden Türkiye’ye de düşmanlık yapmaktır!

 

Ey Türk Milleti uyanmanın vakti gelmedimi ? 
366 Okunma 22 Ara 2015

Yorumlar


Sen de Yorumla!