Bugün günlerden Pazar yine güne 50 canı kaybetmekle uyandık. Gaziantep’de bir düğünde canlı bomba saldırısı 50 ölü.Yazık değil mi günah değil mi bunca insan benim memleketimde neden ölüyor diye sorgulayan varmı acaba içinizde. Öyle Başımız sağ olsun demekle bitecek mi bunların sorumlusu kim, bunlara kim yardım ve yataklık ediyor bu ülke yönetiminden sorumlu olanlar hiç sorgulanmayacakmı çok merak ediyorum.

Yüzyıllardır Anadolu coğrafyası neden kanlı ,neden hep bu coğrafyanın insanları ölüyor.Bu ülke Ulu Önder Atatürk’ün kurduğu sosyal,laik ve hukuk devletidir.Bu devletin Üniter yapısı ile neden oynanıyor.Son çeyrek Asıra bir bakalım Kuzey Afrikadan tutunda bütün Ortadoğu da hep terör hep kan akıyor.Akan Kan bilhassa Müslüman Kanı.Büyük Enerji kaynaklarının, büyük maden yataklarının bulunduğu bu ülkelerde korkarım ki bu kan akmaya devam edecektir.Ta ki Küresel Sermaye şirketleri istediklerini elde edene kadar.Peki Çözüm Nedir ?

Çözümü bulabilmek için bu kanlı oyunu oynayan ,oyunun kuralını koyan,senaryosunu yazan İngiltere- Amerika-İsrail- ve Avrupa ülkelerini iyi analiz etmemiz gerekir.Küresel Sermaye şirketleri dediğimiz bu şirketlerin İngiltere bağlantılı 7 Adet Yahudi Ailesinin elinde olduğunu ve bu şirketlerin istediklerini elde etmek için Siyasi İktidar ,Etnik Köken,Din olmadı Silahlı Terör grupları ( PKK-İŞİD-El KAİDE-EL NUSRA-MÜSLÜMAN KARDEŞLER-BOKO HARAM –TALİBAN) VS örgütlerle istediklerini alana kadar o ülkede her türlü Siyasi, Ekonomik, İç savaş baskılarını artırır ve alırlar.

Ülkemiz Yıllardır ABD ve NATO bağımlılığından bir türlü kurtulamamıştır. Bunlardan kurtulamadığı gibi birde Avrupa Birliği ne girmek için yıllarca uğraş vermektedir.Türkiye Dünya Coğrafyasında bir Asya Ülkesidir.Buna rağmen neden halen ABD ve Avrupa Birliği ile avutulmaktayız bir türlü anlamış değilim.Bu ülkenin kurtulması için bir Mustafa Kemal’e ihtiyacı vardır.Daha doğrusu 1923 ayarlarına dönmesi lazımdır.Bu ülke Tayyip Erdoğan ile, Kemal Kılıçdaroğlu ile yada Devlet Bahçeli ile kurtulacak gibi gözükmemektedir.

Ey Yüce Türk Milleti !

Öncelikle mevcut Partilerden ve Politikacılardan kurtulmamız lazımdır.

1923 Cumhuriyet Ayarlarına bir an önce dönüp,Ülke menfaatlerin karşısında olanlardan ABD-NATO ve Avrupa Birliği sevdasından vazgeçmemiz lazımdır.

Yol Köprü yapmayı bırakıp üretim yapacak fabrikalar yapmamız lazımdır.

Çiftçimize destek verip Tarımsal kalkınmayı sağlamamız lazımdır.

İyi bir Toprak reformu yapıp özellikle Güneydoğu ve Dogu Anadolu da Toprak ağalığına son vermemiz lazımdır.

İyi bir Eğitim sistemi ile Cahilliğe son vermemiz lazımdır.

Özelleştirmele dur demeli ve özelleştirilen stratejik öneme sahip kurumları tekrar kamulaştırmamız lazımdır.
Din herkesin vicdanında olmalıdır.Devlet yönetimine, Türk Silahlı kuvvetlerine ve diğer kamu kurumlarına Din alet edilmemeli Ülke Laik sistemle yönetilmelidir.

Sağlık konusuna gelince ,Devlet Bu ülkede yaşayan insanlara ücretsiz sağlık hizmeti vermelidir.Kimse maddi durumundan dolayı hastane kapısından geri çevrilmemelidir.

Türk Dış Politikasında komşu ülkelerle iyi ilişkiler sağlanmalı bu ülkelerin toprak bütünlüğü korunmalıdır.Demokrasi safsatası ile Küresel sermayenin uşaklığını yapan terör örgütlerine fırsat verilmemelidir.

Suriye’de muhatap Esad olmalı, Irak da muhatap Irak Merkez hükemeti Talabani olmalı ,hiçbir zaman Barzani, Özgür Suriye ordusu ,El Nusra,El Kaide,Taliban,Boko Haram,Pkk ,Müslüman Kardeşler gibi Terör örgütleri muhatap alınmamalıdır.

Aksi takdirde sen İşid le ,ÖSO ile Müsleman Kardeşler ile, El Fetih ile, El Kaide ile hesaplarını yaparsan O ülke hükümetleri de senin sınırında PPK ile , Pyd ile yada YPG ile iş tutarlar.

Ne demiş Mustafa Kemal ATATÜRK “ YURTTA SULH , CİHANDA SULH “

 antep

Etiketler: 742 Okunma 21 Ağu 2016

Yorumlar


Sen de Yorumla!