UŞAK İLİ’NİN TARİHİ VE TURİSTİK ALANLARI
 Ege Bölgesi’nde bulunan uşak ili gezilip görülmesi gereken yerler arasında gelmektedir. Tarihi eserleri, doğa güzellikleri, barındırmış olduğu zengin ulaşım imkânları ve içerisinde yer alan şifalı suları ile oldukça meşhur konumda olan bir ilimizdir.
 Turizm bakımından her türlü imkânı içerisinde barındırmaktadır. Çarşı içerisinde bulunan ve tarihi oldukça eskilere dayanan ulu cami dikkatleri üzerine çekmektedir. Zaman içerisinde geçmiş olduğu onarımlardan dolayı orijinalliğini yitirmiştir. Uşak ili içerisinde yer alan mesire alanları oldukça fazla sayıdadır.
            Yaz dönemlerinde piknik ve dinlenme alanı olarak seçilen bu yerler yabancı turistlerin ilgisini çekmektedir. Mesire alanlarından olan Evrendi, Sivaslı ilçesi yakınlarında bulkaz dağı eteklerinde yer almaktadır. Suyu ve çam ağaçları bol olan bu alan dinlenme yeri için çok ideal seçeneklerden biridir. Evrendede, orman içerisinde yer alan çamlarla kaplı olan en güzel mesire alanlarındandır. Hamam Boğazı ılıca ve içmesi Banaz ilçesine 7 km mesafededir. Konaklama tesisler, yetersiz olan kaplıcalar içerisinde yer alan bu su çeşitleri safra yolları, karaciğer, idrar yolu hastalıkları, romatizma, nefrit, kadın hastalıklarına şifa olduğu bilinmektedir.

           

Yıl içerisinde çok fazla sayıda ziyaretçi akınına uğramaktadır. Ulubey ilçesi yakınlarında bulunan aksaz kaplıcasının konaklama alanı bulunmamaktadır. Konaklamak için genel kişiler çadırlarda kalır. Bu su safra yolu hastalığına, karaciğer hastalıklarına, kırık, çıkık, çatlak ve kadın hastalıklarına şifa olmaktadır. Yıl içerisinde yerli ve yabancı turistler tarafından oldukça ilgi görmektedir.

 

Etiketler:, 294 Okunma 27 Şub 2016

Yorumlar


Sen de Yorumla!