Youtube Red
Son zamanlarda Spotify, Apple müzik gibi müzik servisleri, kullanıcıların beğenisini kazanmak için çalışıyor. Spotify ve Apple Müzik, genelde kullanıcıların türlerine göre müzik sunarken bunun yanında radyo istasyonlarını beğenilerine sunmayı amaçlıyor.

Google ise rakiplerinden farklı olarak Youtube platformunu kullanıcıya abonelik karşılığında belirli özelliklerle sunuyor. Mesela reklamsız içerik. Hepimiz aslında mutlaka Youtube içinde bir video izlemişizdir. Hatta internet üzerinde telefonlarda, bilgisayarda televizyonlarda olmazsa olmazlarımızdandır Youtube. Fakat en sevdiğimiz videoyu izlerken araya reklam girmemesini ister misiniz? Kim istemez ki? İşte Youtube Red aboneleri artık video izlerken reklam görmüyor. Bunun yanında aboneler çevrimdışı olup daha önce izlediği ve kaydettiği videoları istediği cihazdan izleyebiliyor. Youtube Red aboneliği aylık yaklaşık 10d gibi bir fiyata sunuluyor.

            Google’ ın, Spotify ve Apple müzik gibi dev Rakipleriyle aynı fiyatı sunması, üstelik video ve müzikleri bir arada bulundurması, kullanıcıya Google Play özelliğini sunması bir avantaj olacaktır. Her geçen gün yeni özellikler sunması Youtube Red için önemli avantaj olarak görülebilir. Abonelik için Youtube üzerinden ayarları kullanabilirsiniz. İos cihazından abonelik ve abonelik iptali için iTunes üzerinde bir kredi kartınızın tanımlı olması gerekir.
            Bununla birlikte Android telefonlarda abonelik işlemini de sorunsuz gerçekleştirebilirsiniz. Youtube red yeni olduğu için şuan sadece Amerika Birleşik Devleti´nde hizmet vermekte. Türkiye´ye ne zaman geleceği bilinmese de, Youtube Red şimdiden ülkemizde merak konusu haline geldi diyebiliriz.
            Youtube Red, Google şirketinin en büyük kazanca dönüştürme organı olmayı amaçlamakta. En iyi video ve müzik kapasitesini elinde bulunduran Youtube, Red aboneliği olmayanlara eskisi gibi hizmet verecek. Bu arada 4K yayınlarını desteklemeye başlayan yutup, internet hızının yüksek olması halinde 4K videoları kullanıcıya yükleme ve izleme imkânı verecek.

730 Okunma 05 Mar 2016

Yorumlar


Sen de Yorumla!